19 Јануари, 2021
0.0206

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 01 Декември, 2020

Од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички украле паричник.

Во полициска станица во Центар вчера е пријавено дека од пациент кој починал, а бил примен во ковид-центар на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје е украден паричникот во кој имало пари, лични документи и предмети.

Починатиот пациент имал 72 години, а пријавата ја поднел неговиот син. Кражбата се случила во периодот од 21 до 29 ноември.

Во ноември во Штип беше украден златен накит од починат пациент. Овој случај беше пријавен во полиција. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија ќе добие вакцини од Србија, денес нови 63 заразени со коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија ќе добие вакцини од Србија, денес нови 63 заразени со коронавирусот

Во еден од македонските градови има само 8 активни случаи на коронавирусот

Во еден од македонските градови има само 8 активни случаи на коронавирусот

Опозицијата бара помош од Орбан за да се тргне бугарската блокада

Опозицијата бара помош од Орбан за да се тргне бугарската блокада

Гордана Јанкулоска тврди дека за уништување на опремата за прислушување дознала кога СЈО отвори истрага

Гордана Јанкулоска тврди дека за уништување на опремата за прислушување дознала кога СЈО отвори истрага

Поради коронавирусот Собранието немаше кворум за работа

Поради коронавирусот Собранието немаше кворум за работа

КОРОНАВИРУС: Денес 13 починати и 63 нови случаи

КОРОНАВИРУС: Денес 13 починати и 63 нови случаи

ПРОГНОЗА ЗА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Најавени се нови врнежи од снег

ПРОГНОЗА ЗА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Најавени се нови врнежи од снег

Сашо Мијалков: За девет години само неколку пати сум вклучил компјутер

Сашо Мијалков: За девет години само неколку пати сум вклучил компјутер

Горан Сугарески седна во директорската фотеља во Царина - ветува чесно работење

Горан Сугарески седна во директорската фотеља во Царина - ветува чесно работење