09 Август, 2020
0.0314

Вакцина за коронавирусот нема да има до 2022?

Објавено во: Свет, Корона Вирус 13 Јули, 2020

Францускиот епидемолог Арно Фонтане очекува делотворна вакцина против Ковид-19 најрано во 2022 година. 

Советникот на француската Влада ги повика граѓаните да одржуваат растојание и да ја сфатат пандемијата многу сериозно.

Фонтане изјави дека граѓаните ќе треба да живеат со коронавирусот долго време и затоа е потребно да се придржуваат кон мерките.

„Ајде да се придржуваме до правилото за држење дистанца ова лето“, вели тој. 

Во светот има над 13 милиони заразени од коронавирусот. 

САД, Бразил и Индија имаат најмногу заразени. 

Можеби ќе ве интересира

СЕ ГЛЕДА ЛИ СПАСОТ - повеќе вакцини против Ковид веќе се тестираат врз луѓе

СЕ ГЛЕДА ЛИ СПАСОТ - повеќе вакцини против Ковид веќе се тестираат врз луѓе

ДРАМА ВО БЕЈРУТ - демонстранти упаднаа во МНР, убиен полицаец

ДРАМА ВО БЕЈРУТ - демонстранти упаднаа во МНР, убиен полицаец

РУСКИ ЛЕКАРИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Еве зошто не треба да се брза со вакцината против КОВИД-19

РУСКИ ЛЕКАРИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Еве зошто не треба да се брза со вакцината против КОВИД-19

ЌЕ БИДАТ ДОМА ДУРИ ДО ЈУЛИ ИДНАТА ГОДИНА- како вработените во Фејсбук се штитат од короната

ЌЕ БИДАТ ДОМА ДУРИ ДО ЈУЛИ ИДНАТА ГОДИНА- како вработените во Фејсбук се штитат од короната

(ВИДЕО) ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛЖИР: Урнати куќи, напукнати патишта

(ВИДЕО) ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛЖИР: Урнати куќи, напукнати патишта

ТЕНЗИИ ВО БЕЈРУТ: На протестите се повредени неколку луѓе

ТЕНЗИИ ВО БЕЈРУТ: На протестите се повредени неколку луѓе

Експлозијата во Бејрут остави 80.000 деца без покрив над главата

Експлозијата во Бејрут остави 80.000 деца без покрив над главата

ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Ќе ги сечат клупите, за да има дистанца

ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Ќе ги сечат клупите, за да има дистанца

Странски фактор е вмешан во експлозијата во Бејрут?

Странски фактор е вмешан во експлозијата во Бејрут?