28 Мај, 2020
0.0273

ВАКОВ ПАД НЕМАЛО СКОРО 20 ГОДИНИ: Нафтата чини помалку од 23 долари

Објавено во: Економија, Корона Вирус 31 Март, 2020

Загриженоста за побарувачката ги задржа цените на нафтата под 23 долари. 

Aмериканско-руската најава за преговори за стабилизција на пазарите за енергенси ја неутрализираше загриженоста за побарувачката поради пандемијата на коронавирусот.

На лондонскиот пазар цената на барелот во попладневниот период беше скоро непроменета во однос на претходното затворање, на 22,83 долари. 

Вчера е заклучено тргувањето во минус 2,17 долари, спуштајќи се на најниско ниво од крајот на 2002 година.

На американските берзи со барелот денес се тргуваше по 52 центи повисока цена, од 20,61 долари. 

Вчера е заклучено тргувањето во минус од 1,42 долари, намалувајќи се на најниско ниво од февруари 2002 година.

Вака ниски цени немало скоро две децении. 

Можеби ќе ве интересира

Домашни инвеститори во зоните нема, договорите со странските енигма

Домашни инвеститори во зоните нема, договорите со странските енигма

„СКАПИ“ МЕНАЏЕРИ: Пошта трупала загуби, тие се осигурувале - еве што открија ревизорите

„СКАПИ“ МЕНАЏЕРИ: Пошта трупала загуби, тие се осигурувале - еве што открија ревизорите

Како „Уготур“ стана “пали – гаси“ за набавки во скопска „Европа“?

Како „Уготур“ стана “пали – гаси“ за набавки во скопска „Европа“?

Објавена уредбата за платежните картички: Парите ќе ги добиете до 3 јули, ќе треба да ги потрошите до 31-ви

Објавена уредбата за платежните картички: Парите ќе ги добиете до 3 јули, ќе треба да ги потрошите до 31-ви

Позајмивме 700 милиони со еврообврзница, за камата ќе вратиме уште 150 милиони евра

Позајмивме 700 милиони со еврообврзница, за камата ќе вратиме уште 150 милиони евра

ВАЛУТИ: Eврото скокна во однос на доларот

ВАЛУТИ: Eврото скокна во однос на доларот

УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ПОЧНУВААТ СО РАБОТА: Протоколот забранува организирање на прослави

УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ПОЧНУВААТ СО РАБОТА: Протоколот забранува организирање на прослави

По Германија, дали и Франција ќе оди во рецесија?

По Германија, дали и Франција ќе оди во рецесија?

Новак: Во однос на април побарувачката на нафта порасна за 20 проценти

Новак: Во однос на април побарувачката на нафта порасна за 20 проценти