16 Јули, 2024
0.1457

ВАНКОВСКА КАЖА КОЛКУ ПАРИ ТРОШИ ЗА КАМПАЊАТА: „Дал кој колку можел, 209, 500, 1.000 денари“

Објавено во: Финансии, Македонија 12 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Парите за кампањи што ги трошат партиите секогаш се тема за дискусија но и будат голем интерес во јавноста. 
Кандидатката за претседател на „Левица“, Билјана Ванковска, обзнани како ја финансира кампањата досега.
Секое утро добивам извештај од сметката за изборната кампања, и иако приливот со донации на граѓани е скромен, останувам длабоко трогната кога ќе видам донации од 209, 500, 1000 денари дал кој колку можел, и најважно не му било тешко да оди до банка и да уплати од срце дури и кога никој не го притиска!

Водам најскромна можна кампања ама чекорам со обичен и сиромашен ама чесен свет! Благословена сум со вашата верба и грижа.

Ви благодарам прекрасни луѓе (најчесто непознати)“, напиша таа на фејсбук.
Можеби ќе ве интересира

АКЦИИТЕ НА МЕДИУМСКАТА КОМПАНИЈА НА ДОНАЛД ТРАМП ПОРАСНАА ЗА 50 ОТСТО ПОСЛЕ АТЕНТАТОТ - причина се зголемените очекувања за победа

АКЦИИТЕ НА МЕДИУМСКАТА КОМПАНИЈА НА ДОНАЛД ТРАМП ПОРАСНАА ЗА 50 ОТСТО ПОСЛЕ АТЕНТАТОТ - причина се зголемените очекувања за победа

ПРЕСВРТ НА БЕРЗИТЕ - пад на европските берзи, но и на цените на нафтата, златото и пченицата

ПРЕСВРТ НА БЕРЗИТЕ - пад на европските берзи, но и на цените на нафтата, златото и пченицата

КОЈ ГИ НАТЕРА БЕРЗАНСКИТЕ ИГРАЧИ ДА СВРТАТ НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОЛОВИНА ГОДИНА - банка е, голема е, добра е...

КОЈ ГИ НАТЕРА БЕРЗАНСКИТЕ ИГРАЧИ ДА СВРТАТ НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОЛОВИНА ГОДИНА - банка е, голема е, добра е...

КАДЕ ЛЕЖАТ ПАРИТЕ? Светот има се повеќе пари и имот, а богатството е концентрирано во три дела од светот, еве каде

КАДЕ ЛЕЖАТ ПАРИТЕ? Светот има се повеќе пари и имот, а богатството е концентрирано во три дела од светот, еве каде

КОИ СЕ НАЈПЛАТЕНИТЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ: Еве во која земја е најдобро да бидете премиер

КОИ СЕ НАЈПЛАТЕНИТЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ: Еве во која земја е најдобро да бидете премиер

„Домаќинства со повисоки примања прават над половина од непријавениот приход“: Фајненс тинк анализира „250 милиони евра помалку во буџетот“

„Домаќинства со повисоки примања прават над половина од непријавениот приход“: Фајненс тинк анализира „250 милиони евра помалку во буџетот“

РАСТ НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ - повисоки цените имаат и нафтата и златото

РАСТ НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ - повисоки цените имаат и нафтата и златото

НАЈПОЗНАТИОТ ХРВАТ НА WALL STREET ДОБИ ОТКАЗ - еве како работеше и кои грешки ги направи

НАЈПОЗНАТИОТ ХРВАТ НА WALL STREET ДОБИ ОТКАЗ - еве како работеше и кои грешки ги направи

ОД НУДЕЊЕ БРЗИ КРЕДИТИ И ТОА КАКО ДОБРО СЕ ЖИВЕЕ - Изи Фајнанс лани со профит од половина милион евра

ОД НУДЕЊЕ БРЗИ КРЕДИТИ И ТОА КАКО ДОБРО СЕ ЖИВЕЕ - Изи Фајнанс лани со профит од половина милион евра