25 Март, 2018
0.0663

(ГАЛЕРИЈА) Вардар веќе се излеа кај Владата

Објавено во: Македонија, Галерија 01 Декември, 2017

Реката Вардар се излеа кај Владата. 


Поплавен е скејт паркот покрај Вардар, а реката веќе е излезена од коритото. Според најавите на УХМР, дождот ќе продолжи и се очекува излевање на Радика, Црн Дрим, Сатеска и Вардар.

Во делови од земјава ќе наврнат и по 60 литри дожд на метар квадратен. 

Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава