28 Март, 2020
0.0280

ВЕСТА ГИ ШОКИРАШЕ КИНЕЗИТЕ: Познато кој го донел коронавирусот во Вухан

Објавено во: Свет 24 Февруари, 2020

Kоронавирусoт би можел да биде по потекло од САД, објави вчера јапонската телевизја „Асахи“, една од најголемите медиумски куќи во Јапонија.

Извештајот од јапонската телевизија вели дека некои од 14.000 Американци кои починале од грипот во последната деценија би можеле на непознат начин да биле заразени од коронавирусот, со што отпочеток го отвориле сомнежот дека новиот Ковид-19 би можел да потекнува од САД.

„Можеби дошло до мутација на вирусот кој стана смртоносен, а заразата предизвикала раширена епидемија“, велат од јапонската телевизија.

Владата на САД можеби не разбрала ниту пак била свесна за ширењето на заразата во таа земја.

Можеби ќе ве интересира

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано

Шпанија повлече 9000 брзи тестови за Ковид-19 произведени во Кина како „несигурни“

Шпанија повлече 9000 брзи тестови за Ковид-19 произведени во Кина како „несигурни“

Германија со неверојатна помош од 50 милијарди евра за самовработените и уметниците

Германија со неверојатна помош од 50 милијарди евра за самовработените и уметниците

ЦРН ДЕН ЗА ИТАЛИЈА: Починаа скоро 1.000 луѓе

ЦРН ДЕН ЗА ИТАЛИЈА: Починаа скоро 1.000 луѓе

ШТО КАЖА НОБЕЛОВЕЦОТ КОЈ ТОЧНО ГО ПРЕДВИДЕ ШИРЕЊЕТО: Во следните два месеци ризикот од смрт е удвоен, но не е страшно

ШТО КАЖА НОБЕЛОВЕЦОТ КОЈ ТОЧНО ГО ПРЕДВИДЕ ШИРЕЊЕТО: Во следните два месеци ризикот од смрт е удвоен, но не е страшно

Британскиот премиер Џонсон позитивен на коронавирус

Британскиот премиер Џонсон позитивен на коронавирус

Попушта ли Германија пред налетот на пандемијата?

Попушта ли Германија пред налетот на пандемијата?

Погледнете како медицински сестри се спремаат да влезат кај заразените со корона вирус

Погледнете како медицински сестри се спремаат да влезат кај заразените со корона вирус