25 Март, 2019
0.0203

(ВИДЕО) Бачев до Василевски: Како не тие е срам, гомнар! копиле!

Објавено во: Македонија 10 Ноември, 2018

Јанко Бачев, предводникот на поворката на „Македонија Блокира“, со погрдни зборови в лица му се пушти на исклучениот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, пред неговиот дом во Охрид.

Претседателот на „Обединети за Македонија“ му се нафрли со погрдни зборови на „копиле“, „шпион“ и „гомнар“, додека пратеникот кој гласаше за отворање на уставните измени остана смирен додека полицијата го обезбедуваше.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени