06 Февруари, 2023
0.0345

ВИДЕО: Брутално тепање на „Тик ток“ - момчињата под албанско и македонско знаме

Објавено во: Македонија 23 Август, 2020

Добивај вести на Viber

Презентирано насилство на една од социјалните мрежи кои младите најмногу ја користат. Овој пат момчиња брутално тепаат друго момче, a снимката е споделена на „Тик ток“, една од најпопуларните мрежи. Нема детали каде е снимано ова но има македонско и албанско знаме.

Впрочем, на профилот @problem1 на „Тик Ток“ каде што е објавено видеото јасно се гледа лицето на момчето кое го тепаат додека го снимаат, видеото е објавено со натпис вистински Тик Ток, тупаница и македонско знаме, додека на момчињата кои го удираат е додадено албанско знаме, објави Сител.

Видеото наиде на голем број на реакции на социјалните мрежи, корисниците го споделуваат видеото со надеж дека институциите ќе го истражат случајот.


Можеби ќе ве интересира

Претпримачот Атила од Скопје за Фактор од Измир: Народот се мобилизира за да им помогне - тлото не мирува

Претпримачот Атила од Скопје за Фактор од Измир: Народот се мобилизира за да им помогне - тлото не мирува

Пендиков излезе од болница по претепувањето во Охрид

Пендиков излезе од болница по претепувањето во Охрид

ДВАЈЦА УЧЕНИЦИ ОД МАКЕДОНИЈА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА: Едниот е во посериозна состојба, следи евакуација

ДВАЈЦА УЧЕНИЦИ ОД МАКЕДОНИЈА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА: Едниот е во посериозна состојба, следи евакуација

Објавено видео, од голфот во кој загина гевгеличанец не остана речиси ништо

Објавено видео, од голфот во кој загина гевгеличанец не остана речиси ништо

Унгарската претседателка се подружи со шарпланинецот на Пендаровски

Унгарската претседателка се подружи со шарпланинецот на Пендаровски

ИМА ЗАГИНАТИ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ МЕСТОТО ТРИ ЧЕШМИ - автопатот Штип-Миладиновци е во прекин

ИМА ЗАГИНАТИ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ МЕСТОТО ТРИ ЧЕШМИ - автопатот Штип-Миладиновци е во прекин

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонските политичари ги осудија инцидентите на Деве Баир и каменувањето на македонскиот клуб, во Бугарија повици за вето

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонските политичари ги осудија инцидентите на Деве Баир и каменувањето на македонскиот клуб, во Бугарија повици за вето

Пендаровски со осуда за инцидентите на граница, демолирањето на македонскиот клуб и навредите на Јорданов

Пендаровски со осуда за инцидентите на граница, демолирањето на македонскиот клуб и навредите на Јорданов

Ветерот откорна дрвја и бандери во околината на Кавадарци

Ветерот откорна дрвја и бандери во околината на Кавадарци