06 Јули, 2022
0.0237

(ВИДЕО) Дале отказ за да 6 месеци патуваат низ Азија

Објавено во: Свет 24 Февруари, 2017

Добивај вести на Viber

Силвен Ботер и Џени Гериг од Швајцарија дале отказ за да 6 месеци патуваат низ Азија, а од нивното патување направиле 2 минутно видео. 

За овој период посетиле 7 земји и тоа Лаос, Камбоџа, Кина, Индонезија, Виетнам, Малезија и Мјанмар. 

„Отидовме на пат за да се изгубиме и повторно да се најдеме“ - рекоа двајцата за новинарите. 

За да го остварат овој свој сон, тие морале да дадат отказ од работа. 


Можеби ќе ве интересира

Тешки борби се водат за Доњецк

Тешки борби се водат за Доњецк

МЕДВЕДЕВ СО ЗАКАНИ КОН ЈАПОНИЈА-„НЕМА ДА ИМАТЕ НИТУ НАФТА, НИТУ ГАС“: Ако Токио ја ограничи цената на нафтата ќе настане хаос

МЕДВЕДЕВ СО ЗАКАНИ КОН ЈАПОНИЈА-„НЕМА ДА ИМАТЕ НИТУ НАФТА, НИТУ ГАС“: Ако Токио ја ограничи цената на нафтата ќе настане хаос

Стотици куќи под вода во најголемиот град во Австралија, надлежните велат дека има опасност од нови поплави (ФОТО)

Стотици куќи под вода во најголемиот град во Австралија, надлежните велат дека има опасност од нови поплави (ФОТО)

АЈКУЛА МЕЃУ КАПАЧИТЕ ВО ПОПУЛАРЕН ТУРСКИ РЕСОРТ?! Видео од настанот ја следи додека плива во плиткото

АЈКУЛА МЕЃУ КАПАЧИТЕ ВО ПОПУЛАРЕН ТУРСКИ РЕСОРТ?! Видео од настанот ја следи додека плива во плиткото

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАЈНОВИТЕ МАПИ ПО ПАДОТ НА ЛИСИЧАНСК: Руската армија на оперативна пауза, се подготвува за офанзива на Доњецк

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАЈНОВИТЕ МАПИ ПО ПАДОТ НА ЛИСИЧАНСК: Руската армија на оперативна пауза, се подготвува за офанзива на Доњецк

НАД 300 ПРЕСТРЕЛКИ ВО САД ОД ПОЧЕТОК НА ГОДИНАТА, масакрот во Чикаго ги потсети Американците дека никој не е безбеден

НАД 300 ПРЕСТРЕЛКИ ВО САД ОД ПОЧЕТОК НА ГОДИНАТА, масакрот во Чикаго ги потсети Американците дека никој не е безбеден

„Tргнуваме... Ова ќе биде последна победа на Русија“

„Tргнуваме... Ова ќе биде последна победа на Русија“

Америка и пукање: Уапсен осомничен за напад во Чикаго - шест жртви и над 20 повредени

Америка и пукање: Уапсен осомничен за напад во Чикаго - шест жртви и над 20 повредени

Новинарка која ја критикувала руската војска заврши во психијатриска болница

Новинарка која ја критикувала руската војска заврши во психијатриска болница