21 Јули, 2019
0.0211

(ВИДЕО) Гори Богородичната црква во Париз

Објавено во: Свет 15 Април, 2019

Пожар избувна во познатата катедрала Нотр-Дам во Париз.

Причината за пожарот не беше веднаш јасна, но официјалните лица велат дека тоа би можело да биде поврзано со реновирањеto.

Сликите на социјалните медиуми покажуваат чад во воздухот над 850-годишниот готски објект.

Минатата година, Католичката црква во Франција упати итно барање за средства за спасување на катедралата, која почна да се урива.

Во тек е голема операција за справување со пожарот, кој изби во понеделникот попладне. Областа околу зградата во центарот на Париз е евакуирана.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Иранските командоси како се инфилтрирале во британскиот брод

(ВИДЕО) Иранските командоси како се инфилтрирале во британскиот брод

Во Украина се одржуваат парламентарни избори

Во Украина се одржуваат парламентарни избори

(ВИДЕО) ДРАМА НА СИЦИЛИЈА: Вулканот Етна исфрлаше лава, затвори два аеродроми

(ВИДЕО) ДРАМА НА СИЦИЛИЈА: Вулканот Етна исфрлаше лава, затвори два аеродроми

Илјадници луѓе протестираа во Москва поради одбивање на кандидатури за изборите

Илјадници луѓе протестираа во Москва поради одбивање на кандидатури за изборите

(ВИДЕО) Иранската телевизија објави видео снимки од запленет британски танкер

(ВИДЕО) Иранската телевизија објави видео снимки од запленет британски танкер

Тензиите меѓу Велика Британија и Иран се зголемуваат со запленувањето на двата танкери

Тензиите меѓу Велика Британија и Иран се зголемуваат со запленувањето на двата танкери

Ангела Меркел сака да ужива во здрав живот по политичката кариера

Ангела Меркел сака да ужива во здрав живот по политичката кариера

Трамп: Убеден сум дека соборивме ирански дрон

Трамп: Убеден сум дека соборивме ирански дрон

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка