25 Март, 2019
0.0195

(ВИДЕО) Македонија - Блокира му отиде на Крсто во Вевчани - еве што ми порачаа

Објавено во: Македонија 07 Ноември, 2018

Од движењето Македонија-Блокира,  вечерва се собраа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани. 

Тој е еден од пратениците кој е исклучен од ВМРО-ДПМНЕ затоа што гласаше за уставни измени. 

Целта е да им порачаат на пратениците дека не смеат да гласаат за промена на име. 

Се слушнаа патриотски песни. „Едно име имаме“, извикуваа граѓаните. Повикаа дека немаат намера да се повлечат и ќе се борат до крај. Вевчанци следеа што се случува пред домот на Мукоски. 

Во сабота во 18 часот закажан е собир пред домвите на пратениците Сашо Василевски и Љубен Арнаудов.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени