01 Октомври, 2023
0.0244

(ВИДЕО) СЕ ВЕЕЈА ЗНАМИЊА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА: Албанците излегоа на протест во Јужна Митровица

Објавено во: Балкан 01 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Aлбанци денеска излегоа на протест во Јужна Митровица и вееја знамиња на Голема Албанија. 

Веднаш зад мостот на Ибар, денеска се собраа околу стотина граѓани. Причината, како што наведоа, е „поддршка на политиката на косовскиот премиер Албин Кути“, поради последните настани на северот на Косово, и инцидентите. Хеликоптер на КФОР лета над Митровица, и сѐ се одвива без проблеми. Повик за протест имало на социјалните мрежи.  Курти ги отфрли барањата на американскиот амбасадор за решавање на конфликтот во северниот дел на Косово и спомена нови избори како можно решение.  Лидерот на Алијансата за ново Косово, Беџет Пацоли, за „Косово онлајн“ изјави дека американските санкции не се добри за Косово, особено затоа што тие се традиционални партнери. 

Србите од Звечан тврдат дека добиле закани дека или треба да си одат во Србија или ќе одат во затвор. 

фото принтскрин
Можеби ќе ве интересира

„БАТАЛЈОН НА БЕСМРТНИТЕ ИЗВРШИ ЧИН НА ЖРТВУВАЊЕ“: Работничката партија на Курдите ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад во Анкара

„БАТАЛЈОН НА БЕСМРТНИТЕ ИЗВРШИ ЧИН НА ЖРТВУВАЊЕ“: Работничката партија на Курдите ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад во Анкара

КУЌА НА МОРЕ ЗА 100.000 ЕВРА ЈА НАПРАВИ ЦРНА ГОРА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА КУПУВАЊЕ НЕДВИЖЕН ИМОТ: Експертот Мекмахон кажа кои се и другите топ локации

КУЌА НА МОРЕ ЗА 100.000 ЕВРА ЈА НАПРАВИ ЦРНА ГОРА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА КУПУВАЊЕ НЕДВИЖЕН ИМОТ: Експертот Мекмахон кажа кои се и другите топ локации

СМРТОНОСНАТА ДРОГА „ЗОМБИ“ ПРИСТИГНА ВО РЕГИОНОТ: Предозирања во Хрватска со супстанцата која е 50 пати поопасна од хероинот

СМРТОНОСНАТА ДРОГА „ЗОМБИ“ ПРИСТИГНА ВО РЕГИОНОТ: Предозирања во Хрватска со супстанцата која е 50 пати поопасна од хероинот

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, ЕДНО ЛИЦЕ СЕ РАЗНЕСЕ, ДРУГИОТ Е НЕУТРАЛИЗИРАН: Има повредени полицајци, цела Турција се крена на нозе

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, ЕДНО ЛИЦЕ СЕ РАЗНЕСЕ, ДРУГИОТ Е НЕУТРАЛИЗИРАН: Има повредени полицајци, цела Турција се крена на нозе

„ДА МИ СЕ ОТСЕЧЕ РАКАТА ШТО ГЛАСАВ ЗА ТЕБЕ“: Жител на Волос му се развика на градоначалникот, а тој го удри по глава (ВИДЕО)

„ДА МИ СЕ ОТСЕЧЕ РАКАТА ШТО ГЛАСАВ ЗА ТЕБЕ“: Жител на Волос му се развика на градоначалникот, а тој го удри по глава (ВИДЕО)

ТИРАНА СЕ ПОФАЛИ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПАТНИЦИ: Гужви на аеродромот во главниот град на Албанија

ТИРАНА СЕ ПОФАЛИ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПАТНИЦИ: Гужви на аеродромот во главниот град на Албанија

КОСОВО ОНЛАЈН: Косовски полицајци навредувале, пцуеле и претепале тројца млади Срби во Зубин Поток

КОСОВО ОНЛАЈН: Косовски полицајци навредувале, пцуеле и претепале тројца млади Срби во Зубин Поток

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки град по поплавите изгледа како да е бомбардиран

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки град по поплавите изгледа како да е бомбардиран

СРБИЈА НЕ ГО ИСПОРАЧА НА УКРАИНА: Осуден Андреј Наумов од СБУ фатен на македонско - српската граница со пари и накит

СРБИЈА НЕ ГО ИСПОРАЧА НА УКРАИНА: Осуден Андреј Наумов од СБУ фатен на македонско - српската граница со пари и накит