02 Јуни, 2023
0.0471

Висококатници ќе никнат во Капиштец

Објавено во: Македонија 03 Јануари, 2013

Добивај вести на Viber

Седумкатни и шесткатни згради ќе никнат на улица Kозара, во населбата Капиштец и покрај противењето на граѓаните. Блок од неколку згради со различна висина, ќе стратува, додека луѓето од оваа населба стравуваат дека за навек ќе го сопрат струењето на воздухот во населбата. Пред усвојување на планот граѓаните реагирале, а нивните забелешки се однесуваат на деградирање на животната средина со седумкатниците. Сметаат дека кулите, изградени во 70-тите години, веќе придонеле за запирање на воздухот од Водно, а сегашниот комплекс ќе ја запечати судбината на овој локалитет.  

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Aко нема уставни измени, државата ќе влезе во изолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Aко нема уставни измени, државата ќе влезе во изолација

Змија е фотографирана на паркинг во центарот на Скопје

Змија е фотографирана на паркинг во центарот на Скопје

(ВИДЕО) Пристигнаа новите оклопни возила набавени од САД

(ВИДЕО) Пристигнаа новите оклопни возила набавени од САД

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени, наместо интеграција ќе имаме изолација

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени, наместо интеграција ќе имаме изолација

Министерот за здравство ги повика хирурзите да работат во недела за да се намали листата на чекање

Министерот за здравство ги повика хирурзите да работат во недела за да се намали листата на чекање

Гостиварец платил 10.000 евра со цел неговото семејство да не дознае дека има љубовница

Гостиварец платил 10.000 евра со цел неговото семејство да не дознае дека има љубовница

Благој Бочварски казнет со 150 евра за вработувањето на сопругата и нејзината сестра во болницата во Штип

Благој Бочварски казнет со 150 евра за вработувањето на сопругата и нејзината сестра во болницата во Штип

Османи го нарече Макрон премиер на Франција

Османи го нарече Макрон премиер на Франција

Ковачевски се изгушка со Зеленски во Молдавија

Ковачевски се изгушка со Зеленски во Молдавија