25 Март, 2019
0.0207

ВМРО-ДПМНЕ се собира во седиштето, има повеќе причини за тоа

Објавено во: Македонија 10 Ноември, 2018

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се собира во седиштето во палатата „Христо Татарчев“, а на агендата на Централниот комитет се неколку релевантни причини за тоа.

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета во Хелсинки на конгресот на ЕПП, каде што беше поканета паралелна делегација, се теми на вечерашниот Централен комитет на партијата.

Пред седиштето на партијата кратка изјава даде актерот Тони Михајловски кој е член на ИК на партијата.

- Повеќе од полтички прогон, нема да застане тука. Ќе продолжи кон сите членови на сегашното и поранешното раководство на партијата. Опозицијата ќе ги превземе сите правни и човечки  мерки што и се на располагање и ќе се обрати кон соодветните институции за правда во Македонија, иако не функционираат како што треба - рече Михајловски.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени