14 Јуни, 2021
0.0227

Во кои градови има најмалку активни случаи на коронавирусот?

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 15 Мај, 2021

Во малите градови се намали бројот на активни случаи. Македонски Брод има само 1, Демир Капија 3, а Пехчево 4 активни случаи на коронавирусот. 

Дебар има 8, а Богданци и Валандово по 9 активни случаи на коронавирусот. Берово има 12, а Кратово 14 активни случаи на коронавирусот. Македонска Каменица има 18, а Пробиштип 19 активни случаи. 

Досега во земјата се направени вкупно 753.923 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.636, бројката на оздравени пациенти е 145.606, на починати е 5.197, а бројот на активни случаи изнесува 3.833. Бројот на заболени се намалува во земјава. 

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Првата трансплантирана пациентка целосно се опоравува, а вториот пациент е на Oдделот за интензивна нега

Филипче: Првата трансплантирана пациентка целосно се опоравува, а вториот пациент е на Oдделот за интензивна нега

Србите и Турците најбројни туристи во април

Србите и Турците најбројни туристи во април

НЕ БИЛО ТОЧНО: Македонци уште не можат да патуваат во Германија туристички

НЕ БИЛО ТОЧНО: Македонци уште не можат да патуваат во Германија туристички

Досега 4.502 Македонци примиле вакцина против коронавирусот во Врање

Досега 4.502 Македонци примиле вакцина против коронавирусот во Врање

САМО ТРОЈЦА ОД СКОПЈЕ И ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ - имаме четворица заболени од ковид, и за жал, еден починат

САМО ТРОЈЦА ОД СКОПЈЕ И ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ - имаме четворица заболени од ковид, и за жал, еден починат

ПАДНА ДОГОВОР: Судиите ќе добиваат повисоки плати од годинава

ПАДНА ДОГОВОР: Судиите ќе добиваат повисоки плати од годинава

Србите од утре до 15 август нема да плаќаат патарина во Македонија

Србите од утре до 15 август нема да плаќаат патарина во Македонија

Сакаа да го уништат девојчето за забава: Врсничкото насилство во Македонија запрепастува

Сакаа да го уништат девојчето за забава: Врсничкото насилство во Македонија запрепастува

ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Навреме да се порачаат ПЦР реагенси за индискиот сој

ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Навреме да се порачаат ПЦР реагенси за индискиот сој