18 Август, 2019
0.0227

Вработените во ОХИС на протест пред Министерствата за финансии и економија

Објавено во: Економија 20 Декември, 2012

Вработените во ОХИС и денеска го продолжија својот протестот пред Министерствата за финансии и економија. Тие побараа средба со министерот Вањон Сарачини,за да им објасни што се слушува со нивната фабрика и со неуспешните тендери за нејзина продажба. Бараат исплата на барем една или две од заостанатите 17 плати, а последна надеж за нив е десеттиот тендер во кој неофицијално швајцарската компанија која беше заинтересирана на претходниот тендер повторно била во игра. Вработените во Охис најавуваат дека ќе продолжат со протестот секој ден пред различна институција да го искажат своето незадоволство и да иницираат изнаоѓаење на некаво решение.    

Можеби ќе ве интересира

ГЕРМАНИЈА БАРА ЕКСПЕРТИ: „По новиот закон граѓаните на Западен Балкан се привилегирани“

ГЕРМАНИЈА БАРА ЕКСПЕРТИ: „По новиот закон граѓаните на Западен Балкан се привилегирани“

Од септември повисоки плати за вработените во образованието

Од септември повисоки плати за вработените во образованието

ЗАРАБОТИЈА МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како руски компании ќарија на американски санкции кон Иран и Венецуела

ЗАРАБОТИЈА МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како руски компании ќарија на американски санкции кон Иран и Венецуела

ГЕРМАНЦИТЕ ДАДОА ТОЧНА ПРЕСМЕТКА: Еве колкава месечна плата ве прави богат човек

ГЕРМАНЦИТЕ ДАДОА ТОЧНА ПРЕСМЕТКА: Еве колкава месечна плата ве прави богат човек

Милионски суми: Колку му пораснаа приходите од продажба на Оилко

Милионски суми: Колку му пораснаа приходите од продажба на Оилко

СЕ ПРОДАВААТ СИТЕ УДЕЛИ: Кој ја стави на продажба гасната централа во Логоварди

СЕ ПРОДАВААТ СИТЕ УДЕЛИ: Кој ја стави на продажба гасната централа во Логоварди

„Фајненшл тајмс“ открива како стоиме со странски инвестиции во однос на регионот

„Фајненшл тајмс“ открива како стоиме со странски инвестиции во однос на регионот

Косово нема да увезува македонски мед и компири

Косово нема да увезува македонски мед и компири

Кои професии се најбарани во Германија?

Кои професии се најбарани во Германија?