24 Јуни, 2024
0.0250

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

Објавено во: Мои пари 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Германската компанија Teleperformance продолжува со вработување на стотици познавачи на германскиот јазик, овојпат нудејќи и до 1 000 евра бонус за добредојде за новите вработени кои ќе се приклучат на компанијата.

Teleperformance, водечка германска компанија за дигитални услуги и корисничка поддршка, ја шири својата дејност низ Македонија и нуди атрактивни можности за вработување и кариера за познавачите на германскиот јазик.

Препознатлив по своите високи стандарди за работа, професионалност и конкурентни плати, Teleperformance оди чекор понапред и на новите вработени кои успешно ќе ја добијат работата, ќе им исплати и неверојатен бонус за добредојде кој достигнува до 1 000 евра.

Условот за вработување и натаму останува да биде германскиот јазик, а да аплицираат може и кандидати од останатите градови во Македонија. За овие кандидати, компанијата нуди можност за работа од дома и бонус за добредојде од 500 евра.

Секој што е заинтересиран да стане дел од оваа компанија, може да аплицира брзо и лесно преку веб страницата www.TPSkopje.com.

Зошто Teleperformance е привлечен работодавач?

Teleperformance има повеќе од 460 канцеларии во над 80 земји во светот, а компанијата е успешна и кај нас, каде по отворањето на канцелариите во Скопје успеа да вработи над 700 вработени. Компанијата располага со ултра модерни канцеларии во срцето на Скопје, а на вработените им овозможува работни услови по германски стандарди.

Teleperformance се издвојува од другите благодарение на своите натпросечни плати и бројните поволности што ги нуди на вработените. Една од најзначајните поволности е можноста за работа од дома за кандидатите од другите градови, притоа обезбедувајќи целосна опрема за работа, договор за вработување од првиот ден и комплетна обука за работното место.

Со ова, Teleperformance ги прави своите работни места достапни за познавачите на германскиот јазик низ целата држава, без оглед на тоа каде живеат и од каде преферираат да работат.

За работата и работните услови

Работната позиција која се нуди е советник за корисничка поддршка, позиција која вклучува давање на професионални и услужно ориентирани совети за клиентите на едни од најпрестижните глобални брендови.

Teleperformance соработува со над 1 000 реномирани компании ширум светот, обезбедувајќи висококвалитетни услуги, а тимот во Македонија е значаен дел од оваа глобална мрежа и придонесува за континуираниот успех на компанијата.

Главниот услов за аплицирање е солидно познавање на германскиот јазик, а ова е одлична можност за оние кои сакаат да ги унапредат своите комуникациски вештини и да го започнат својот пат кон успешна кариера.

Како да аплицираш?

Ако имате познавање на германскиот јазик и барате работа која нуди флексибилност, стабилност и атрактивни финансиски услови, Teleperformance е идеалната опција за вас. Аплицирајте за работа од канцеларија или од дома на www.TPSkopje.com и добијте одлично работно место и до 1 000 евра бонус за добредојде во големото семејство на Teleperformance.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“