26 Јануари, 2021
0.0258

За викенди нема напуштање на градовите - вака земја од регионот ќе се бори со вирусот

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 27 Ноември, 2020

Во борбата против коронавирусот, патничкиот и меѓуградскиот сообраќај во Црна Гора ќе се запре за време на викенд, од петок од 19 часот до 5 часот наутро во понеделник.

Припадниците на полицијата ќе ја спроведуваат таа наредба на влезовите и излезите од општините. Апелираат до сите учесници во сообраќајот своите лични и професионални обврски да ги прилагодат на новонастанатата ситуација. Тие ќе ги контролираат учесниците во сообраќајот и движење ќе им дозволат само на оние кои имаат пропишана потврда. За 24 часа во Црна Гора има 508 нови случаи на Ковид-19, а од последиците на вирусот починале 10 пациенти. Земјата ја губи контролата на епидемијата. 

Можеби ќе ве интересира

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

Приведен српскиот пејач Аца Лукас

Приведен српскиот пејач Аца Лукас

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња

Од коронавирусот почина српскиот началник за вонредни ситуации

Од коронавирусот почина српскиот началник за вонредни ситуации