07 Март, 2021
0.0192

Британска јутуберка е во кома поради ковид по породувањето

Објавено во: Свет, Корона Вирус 25 Јануари, 2021

Семејството на Грејс Виктори, кое има повеќе од 200.000 следбеници, ги повика луѓето да се молат за неа. 

Сестрата на британската јутуберка рече дека на семејството „сè уште им требаат молитви“ за 30-годишната девојка откако таа падна  во кома заразена со Ковид-19, ден откако го роди своето прво дете. Грејс Виктори, од Бакингемшир, се разболе од коронавирус во декември, додека беше бремена.  Откако нејзината состојба се влоши, лекарите предизвикаа раѓање на момчето на Бадник пред да падне во кома следниот ден поради респираторни проблеми. Во изјавата споделена на Инстаграм на крајот на декември, нејзиното семејство рече дека нејзината состојба е „моментално стабилна“ и дека нејзиниот новороден син „добро се снаоѓа“, објави Градијан

„Ја сакаме толку многу и знаеме дека ќе излезе од ова посилна од кога било. Таа целата своја кариера ја посвети на лекување на луѓе, сега ве замолуваме да се молите да ја излекувате “, се вели во соопштението на семејството.

Нејзиното бебе е родено здраво, но Виктори мораше да биде примена на интензивна нега откако се појавија проблеми со дишењето по раѓањето.

Можеби ќе ве интересира

ШТО И СЕ СЛУЧИ НА СЛОВАЧКА - болните мораат да ги носат во Полска и Германија, стапката на смртност е највисока во светот

ШТО И СЕ СЛУЧИ НА СЛОВАЧКА - болните мораат да ги носат во Полска и Германија, стапката на смртност е највисока во светот

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин

РАДИОАКТИВНА ПРАШИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА - 60 години по тестот на атомската бомба дојде како бумеранг

РАДИОАКТИВНА ПРАШИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА - 60 години по тестот на атомската бомба дојде како бумеранг

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА НАЈЛОШОТО ПОМИНА - СЗО вели дека уште не е време за опуштање

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА НАЈЛОШОТО ПОМИНА - СЗО вели дека уште не е време за опуштање

КОНЦЕРТ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ - како Израел слави што ја добива битката против ковид 19

КОНЦЕРТ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ - како Израел слави што ја добива битката против ковид 19

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот