22 Јуни, 2024
0.0250

Чоколадното млеко Моја кравица ги мотивираше најмладите рекреативци на „Охрид трчаТ“

Објавено во: Мои пари 24 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Повеќе од 500 децата трчаа на годинешната традиционална детска трка на „Охрид трчат“. Поддршката за оваа масовна спортско-рекреативна манифестација оваа година ја даде чоколадното млеко Моја кравица. Децата трча, се рекреираа и учеа за здравите животни навики, за спортските активности и за омиленото чоколадно млеко.

Моја кравица, чоколадното млеко беше посебна мотивација за најмладите рекреативци.  Богатиот чоколаден млечен вкус, постигнат со комбинирање на квалитетно млеко и чоколадо а сега достапно и со вкус на карамела, што е една од главните карактеристики на Моја кравица е причини сите деца да го сакаат. По завршувањето на трката, слаткиот млечен вкус беше идеален за релаксирање и за враќање на енергијата.

Детската трка е од ревијален карактер и сите се победници. Сите учесници, деца на возраст од 6 – 7 години кои истрчаа по 100 метри беа победници, за што добија медал финишер и подарок, омиленото чоколадно млеко Моја кравица.


Можеби ќе ве интересира

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“