29 Јули, 2021
0.0189

Даниела од Свети Николе доби МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден преку 1.300.000 денари

Објавено во: Мои пари 15 Јуни, 2021

МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на Видеолотарија Касинос Австрија не престанува да го шири списокот со луѓе на кои им го променил животот, а последна меѓу нив е Даниела Младеновска од Свети Николе. На 10 јуни, вечерта околу 22 часот, нејзе ѝ се појави сигналот за освоен МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ во вредност од 1.303.307 денари.

Даниела имаше желба да се слика со популарниот, голем чек и да сподели како се чувствува откако стана нашиот најнов милионер.

„Имавме некако претчувство дека тој ден ќе ни се падне голема добивка и ете, се случи“, рече Даниела и откри дека со сопругот планираат парите да ги искористат за да изградат нова куќа, во Свети Николе.

Покрај неа имаше уште еден добитник на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, кој посака да остане анонимен. Добивката се случи два дена претходно, на 8 јуни, во Спорт Лајф во Крива Паланка, а сумата изнесува 1.303.826 денари.

Терминалите на Видеолотарија Касинос Австрија се распространети низ цела земја и секој од нив има подеднакви шанси да донесе добивки Мини Џекпот, во вредност од 4.000-5000 денари, МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ во висина од 1.200.000 до 1.800.000 денари или СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, кој се движи од 8.000.000 до 12.000.000 денари.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Зошто инвестирањето во недвижнини е најдобра инвестиција?

Зошто инвестирањето во недвижнини е најдобра инвестиција?

„Тито и Дино“ е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

„Тито и Дино“ е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

Летувајте безбедно со промотивниот пакет полиси од Кроација осигурување

Летувајте безбедно со промотивниот пакет полиси од Кроација осигурување

Спречете ја дехидратацијата навреме при повраќање и дијареа кај децата

Спречете ја дехидратацијата навреме при повраќање и дијареа кај децата

Брегу: Познавањето на „вистинските луѓе“ не води кон ЕУ

Брегу: Познавањето на „вистинските луѓе“ не води кон ЕУ

Со патничко осигурување од Кроација до повластена цена на Kовид-19 тестови во Систина

Со патничко осигурување од Кроација до повластена цена на Kовид-19 тестови во Систина

Неум ‒ Интернационален подводен филмски фестивал 2021

Неум ‒ Интернационален подводен филмски фестивал 2021

Заштитното лице на Видеолотарија, македонската фудбалска икона, Горан Пандев полни 38 години

Заштитното лице на Видеолотарија, македонската фудбалска икона, Горан Пандев полни 38 години

ИНТЕРВЈУ КОСТИЌ, „ФИЛИП МОРИС“: Науката и технологијата можат и мораат да бидат дел од решавање на проблемот со пушењето

ИНТЕРВЈУ КОСТИЌ, „ФИЛИП МОРИС“: Науката и технологијата можат и мораат да бидат дел од решавање на проблемот со пушењето