22 Февруари, 2024
0.2322

ДАРКО КАЛИН И ДЕЈАН ТРАЈКОСКИ ЌЕ ВОЗАТ МЕРЦЕДЕСИ ОД НАГРАДНАТА ИГРА „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk

Објавено во: Мои пари 07 Декември, 2023

Добивај вести на Viber

Во саботата, на 02.12.2023 во одлична атмосфера, беше реализирана дополнителната игра „СРЕЌНО ТРКАЛО“ која ги донесе најсреќните добитници од наградната игра „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk. Дарко Калин и Дејан Трајкоски, ја освоија најпосакуваната награда, и двајцата добија Мерцедес Benz E220D, секој во својата категорија.

Бренд амбасадорите на Видеолотарија Касинос Австрија, Игор Стефановски Иџе и Кире Лазаров, им ги доделија клучевите на најсреќните играчи од наградната игра „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk

Наградите Мерцедес Benz E220D, Дарко Калин и Дејан Трајкоски ги освоија во сабота, на 02.12.2023 во последната фаза- дополнителната игра „СРЕЌНО ТРКАЛО“, од наградната игра „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА“ на 2win.mk.Со ова е комплетиран списокот на наградените од третото коло од наградната игра, како и на добитниците на главните награди.

Дарко Калин го освои автомобилот Мерцедес во категоријата Видеолотарија, а Дејан Трајковски во категоријата во спортско обложување. Наградната игра беше со богат фонд на награди, парични и стокови во збирен износ од фантастични 15 049 739 денари. Во рамките на наградната игра, се доделија вкупно 230 награди, од нив, 26 се стокови, а 204 се парични награди.

Можеби ќе ве интересира

Нови 20 стипендии од Групацијата Лимак за иницијативата Global Engineer Girls

Нови 20 стипендии од Групацијата Лимак за иницијативата Global Engineer Girls

Клиника Жан Митрев организира работилница за борба против срцево-садови заболувања

Клиника Жан Митрев организира работилница за борба против срцево-садови заболувања

„Макпетрол“ ќе овозможи работилници против врсничко насилство и во Општина Виница

„Макпетрол“ ќе овозможи работилници против врсничко насилство и во Општина Виница

МТЕЛ Ви претставува едно поинакво музичко доживување: Mузичката дива Јасмин Леви за прв пат во Скопје

МТЕЛ Ви претставува едно поинакво музичко доживување: Mузичката дива Јасмин Леви за прв пат во Скопје

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг

Скала и Пиксел го објавија отворањето на новата академија за дигитален маркетинг

Samsung ги претставува уредите со вештачка интелигенција за 2024 година на конференцијата „World of Samsung“

Samsung ги претставува уредите со вештачка интелигенција за 2024 година на конференцијата „World of Samsung“

Тековните предизвици и можности на винските пазари и значењето на географските ознаки за македонското вино – теми во фокусот на регионалната конференција за вино

Тековните предизвици и можности на винските пазари и значењето на географските ознаки за македонското вино – теми во фокусот на регионалната конференција за вино

Porsche претстави две нови e-hybrid варијанти на Panamera

Porsche претстави две нови e-hybrid варијанти на Panamera

Каратистите на „Макпетрол“ учествуваа на светската премиер лига во Ларнака*

Каратистите на „Макпетрол“ учествуваа на светската премиер лига во Ларнака*