29 Февруари, 2020
0.0594

Дурловски се огласи по изјавата на Заев да си простат за 27 април

Објавено во: Македонија 15 Октомври, 2018

Подарена слобода на неправедно обвинетиот, прифатена како милост од ,,горе”, ќе биде претежок товар врз плеќите на еден родител, пријател, Mакедонец, кој цел живот се бори токму за една ВИСТИНСКА…СЛОБОДА!, напиша попладнево опрерскиот пејач,  Игoр Дурловски на својот ФБ профил по излагањето на премиерот Зоран Заев во кое понуди помирување за настаните од 27 април.


Претходно и Борис Дамовски и претеникот Јохан Тарчуловски преку социјалните мрежи испратија порака дека не сакаат амнестија.

И двајцата се обвинети за настаните во Собранието од 27 април минатата година. 

Премиерот Зоран Заев денеска во Собранието повика на помирување. 

„Еве прилика да си простиме, да кажеме доста е, да си простиме пред грешките. Ајде да почнеме од тој април 27 кога прва мета бев јас, а потоа сите други пратеници кои беа мета на изманипулирани поединци“, посочи премиерот.

Тој повика да се гласа за иднината. 

Можеби ќе ве интересира

Македонка дошла од Италија и се пријавила во Инфективна

Македонка дошла од Италија и се пријавила во Инфективна

Работните групи на СДСМ и БЕСА денеска ги започнуваат средбите

Работните групи на СДСМ и БЕСА денеска ги започнуваат средбите

Инспекција ќе проверува во аптеките дали има поскапувања

Инспекција ќе проверува во аптеките дали има поскапувања

Пронајдени се избеганите од штипската болница кои беа на превентивни прегледи

Пронајдени се избеганите од штипската болница кои беа на превентивни прегледи

Македонија упатила вербални ноти за знаците до Грција

Македонија упатила вербални ноти за знаците до Грција

По средбата со Спасовски, согласност за одложување на прекинот на телевизиските канали

По средбата со Спасовски, согласност за одложување на прекинот на телевизиските канали

Заев ќе ја предводи пратеничката листа на изборите во „четворката“

Заев ќе ја предводи пратеничката листа на изборите во „четворката“

Сомнителни за инфицираност со коронавирусот побегнале од Штипската болница

Сомнителни за инфицираност со коронавирусот побегнале од Штипската болница

Мицкоски му даде подарок на Заев, тој не го прифати

Мицкоски му даде подарок на Заев, тој не го прифати