22 Мај, 2018
0.7357
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Економија

Утре е “баксуз“ ден, нема штрајк на лекарите; Веќе во четврток тргнуваат во поход!

Утре е “баксуз“ ден, нема штрајк на лекарите; Веќе во четврток тргнуваат во поход!

27 Ноември, 2012

Само 281 компанија се усогласени за електронското пријавување ДДВ

Само 281 компанија се усогласени за електронското пријавување ДДВ

27 Ноември, 2012

„Е-Промена на податоци“ нова услуга на УЈП

„Е-Промена на податоци“ нова услуга на УЈП

27 Ноември, 2012

Потпишан Меморандум за соработка меѓу МАПАС и пензискиот супервизор од Косово

Потпишан Меморандум за соработка меѓу МАПАС и пензискиот супервизор од Косово

27 Ноември, 2012

ДЗС: Просечната плата за септември изнесува 20 779 денари

ДЗС: Просечната плата за септември изнесува 20 779 денари

27 Ноември, 2012

Македонија лидер за евтин дизел во регионот

Македонија лидер за евтин дизел во регионот

27 Ноември, 2012

АМАН: Спремни сме, од 7-ми ќе се собираат потписи за промена на Законот за енергетика

АМАН: Спремни сме, од 7-ми ќе се собираат потписи за промена на Законот за енергетика

27 Ноември, 2012

Ставрески нашол лек за Хаџимишев и Јосифовски!

Ставрески нашол лек за Хаџимишев и Јосифовски!

27 Ноември, 2012

Абдулменаф Беџети и Петар Гошев алармираат: Долгот надмина 45 %, Македонија е во опасна зона!

Абдулменаф Беџети и Петар Гошев алармираат: Долгот надмина 45 %, Македонија е во опасна зона!

27 Ноември, 2012

Европа бара образовани работници,но тешко дава дозвола за работа!

Европа бара образовани работници,но тешко дава дозвола за работа!

26 Ноември, 2012

Макпетрол и Топлификација се смирија, парно ќе има!

Макпетрол и Топлификација се смирија, парно ќе има!

26 Ноември, 2012

Подобрување во преработувачката индустрија во октомври во однос на септември

Подобрување во преработувачката индустрија во октомври во однос на септември

26 Ноември, 2012

Зимата може да дојде, ЕВН подготвен за сите предизвици

Зимата може да дојде, ЕВН подготвен за сите предизвици

26 Ноември, 2012

Топлификација блокирана за 1, 7 милиони евра, на потег е Хаџимишев!

Топлификација блокирана за 1, 7 милиони евра, на потег е Хаџимишев!

26 Ноември, 2012

Нова онлајн продавница за македонски ракотворби

Нова онлајн продавница за македонски ракотворби

26 Ноември, 2012

Топлификација останува без мазут и гас, Макпетрол ја прекинува испораката

Топлификација останува без мазут и гас, Макпетрол ја прекинува испораката

26 Ноември, 2012

Проектот за бејби-бум пропадна, Владата сега на помош ги вика универзитетските професори

Проектот за бејби-бум пропадна, Владата сега на помош ги вика универзитетските професори

25 Ноември, 2012

Албанија дозволи влез со полн резервоар гориво, укината забраната за македонските камионџии

Албанија дозволи влез со полн резервоар гориво, укината забраната за македонските камионџии

25 Ноември, 2012