05 Јуни, 2020
0.0486

(ФОТО) ДРАМАТИЧНА СЦЕНА ВО ХРВАТСКА: Дрво паднало врз амбулантно возило и целосно го уништило

Објавено во: Балкан 14 Мај, 2019

Над четристотини и шеесет интервенции имале пожарникарите во Загреб поради природната катастрофа  која ја зафати земјата. Спасувачките екипи се на терен и спремни со навремена реакција да спасат човечки живот.

Ноќта пред два часот во Нов Загреб врз возило на брзата помош паднало дрво, амбулантното возило е уништено а  медицинскиот техничар кој бил заробен во возилото го извлекле пожарникарите, пренесуваат хрватските медиуми.

Падот на дрвото врз возилото на брзата помош бил ублажен и од колата која била паркирана пред амбулантното возило, соопштиле пожарникарите. Медицинското лице го извлекле низ прозорот на возилото.

Исто така било драматично и во центарот на градот. Неколку часа подоцна, каде што еден граѓанин бил заробен во јавен тоалет. И во овој случај интервенирале пожарникарите и успеале да го спасат несреќниот граѓанин.


Фото Jutarnji.hr и hrt.hr

Можеби ќе ве интересира

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија