12 Декември, 2019
0.0148

ФРАНЦУСКИ СТУДЕНТ СЕ ЗАПАЛИ ПОРАДИ МАКРОН: Не можел да живее со 450 евра

Објавено во: Свет 11 Ноември, 2019

Француски студент на возраст од 22 години во саботата се запали во Лион, поради финансиски проблеми. 

Од болницата велат дека се наоѓа „меѓу живот и смрт“ и дека има 90 отсто изгореници на телото. 

Пред да се запали, на Фејсбук напишал дека не може да живее со 450 евра, и дека го „убил“ францускиот претседател, Емануел Макрон, и десничарката Марин Ле Пен и Европската Унија. 

Тој ги обвини дека создале несигурност, и дека со 450 евра не може да се изнајми ниту соба во предградие на Лион. Момчето се запалило пред студентски ресторан, за да прати политичка порака. 

Можеби ќе ве интересира

ТАТКО И ЌЕРКА ЈА ПРЕЖИВЕАЈА ЕРУПЦИЈАТА НА ВУЛКАНОТ: Имаат драматични сведоштва

ТАТКО И ЌЕРКА ЈА ПРЕЖИВЕАЈА ЕРУПЦИЈАТА НА ВУЛКАНОТ: Имаат драматични сведоштва

Се зголемува бројот на жртви од ерупцијата во Нов Зеланд

Се зголемува бројот на жртви од ерупцијата во Нов Зеланд

ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА НА „ТАЈМ“: Грета е најмладата личност која го добила ова признание

ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА НА „ТАЈМ“: Грета е најмладата личност која го добила ова признание

(ВИДЕО) Покрај редовниот бонус, овој шеф ги израдува вработените со плус 10 милиони за празниците

(ВИДЕО) Покрај редовниот бонус, овој шеф ги израдува вработените со плус 10 милиони за празниците

УШТЕ СЕ ТРАГА ПО ЛУЃЕТО: Шест луѓе загинаа при ерупцијата на Нов Зеланд

УШТЕ СЕ ТРАГА ПО ЛУЃЕТО: Шест луѓе загинаа при ерупцијата на Нов Зеланд

Познат е мотивот за масакрот во болница во Чешка

Познат е мотивот за масакрот во болница во Чешка

Може да се случи нова Сребреница, опоменува Путин

Може да се случи нова Сребреница, опоменува Путин

УШТЕ ЕДНА КАТАСТРОФА: Силен земјотрес го стресе Нов Зеланд

УШТЕ ЕДНА КАТАСТРОФА: Силен земјотрес го стресе Нов Зеланд

(ВИДЕО) Франција на нозе против Макрон: Штрајкови поради новата пензиска реформа

(ВИДЕО) Франција на нозе против Макрон: Штрајкови поради новата пензиска реформа