25 Март, 2018
0.0596

(ГАЛЕРИЈА) Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ на распит во Кривичен

Објавено во: Македонија, Галерија 05 Декември, 2017

Шесте пратеници од ВМРО - ДПМНЕ кои останаа без имунитет како осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок, денеска се појавија во Кривичниот суд на распит кај судија на претходна постапка. Прв во судот дојде Јохан Тарчуловски, па по него Жаклина Пешевска и останатите. По распитот судот треба да одлучи дали на пратениците ќе им биде определена мерка притвор.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава