26 Јануари, 2021
0.0210

(ГАЛЕРИЈА) ВО ПОЛН ЕК БЕРБАТА НА ТУТУН: Во прилепско луѓето го собираат „жолтото“ злато

Објавено во: Македонија, Галерија 10 Октомври, 2020

Во тек е бербата на тутун во околината на Прилеп. 

Во селото Црнилиште на нивите има берачи кои го собираат родот од оваа година. 

Оваа година тутунопроизводителите изразија загриженост дека нема да најдат сезонци, но процесот врви. 

фото Вангел Тануровски


Можеби ќе ве интересира

Груби го искоментира пописот и процентот на Албанци

Груби го искоментира пописот и процентот на Албанци

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија е подрачје со голем ризик за инфекција, денес има шест починати од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија е подрачје со голем ризик за инфекција, денес има шест починати од коронавирусот

Насер Зибери е новиот народен правобранител

Насер Зибери е новиот народен правобранител

Меџити вели дека Албанците на пописот ќе бидат над 25 отсто

Меџити вели дека Албанците на пописот ќе бидат над 25 отсто

Дете изгубено во Кочани пронајдено во Гази Баба

Дете изгубено во Кочани пронајдено во Гази Баба

Колку животи однесе короната досега во земјава?

Колку животи однесе короната досега во земјава?

Каракачанов до Македонците: Ние сме еден народ

Каракачанов до Македонците: Ние сме еден народ

Од партијата на Апасиев порачуваат Груби да не глуми Биро за вработување, нудат решение

Од партијата на Апасиев порачуваат Груби да не глуми Биро за вработување, нудат решение

Земјотрес регистриран во Албанија го стресе Охрид

Земјотрес регистриран во Албанија го стресе Охрид