30 Ноември, 2020
0.0265

ГЕРМАНИЈА: Лекар вбризгал смртоносна инјекција на пациенти заразени со коронавирус

Објавено во: Свет, Корона Вирус 20 Ноември, 2020

Германски лекар вбризгал смртоносна инјекција на пациенти со тешка форма на коронавирус. 

Полицијата  отворила истрага против лекар од Есен поради убиство на двајца пациенти заразени со коронавирусот.

Лекарот кој од февруари работел во Универзитетската болница во Есен се сомничи дека убил двајца мажи на возраст од 47 и 50 години, кои биле на интензивна нега, а биле заразени.

Полицијата вели дека лекарот признал едно од убиствата и рекол дека сакал да го поштеди пациентот и неговите роднини од натамошни страдања.

Болницата во Есен соопшти дека лекарот е суспендиран.

Билд пишува дека лекарот ги информирал семејствата на пациентите пред да им даде смртоносна инјекција.

Можеби ќе ве интересира

За две години Италија ќе ја напушти ЕУ?

За две години Италија ќе ја напушти ЕУ?

Шокантни несакани ефекти или само лесна главоболка: Британската докторка Ели Кенон открива какви контраиндикации дава оксфордската вакцина

Шокантни несакани ефекти или само лесна главоболка: Британската докторка Ели Кенон открива какви контраиндикации дава оксфордската вакцина

Мора и гипс: Бајден има скршеници и ќе носи чизма за одење

Мора и гипс: Бајден има скршеници и ќе носи чизма за одење

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Првите дози на Фајзер пристигнаа од Белгија во САД

Првите дози на Фајзер пристигнаа од Белгија во САД

Познат имотот кој ќе се дели по смртта на Марадона

Познат имотот кој ќе се дели по смртта на Марадона

РАДИКАЛНИ МЕРКИ: Ако короната се прошири во Северна Кореја тоа ќе биде фатално

РАДИКАЛНИ МЕРКИ: Ако короната се прошири во Северна Кореја тоа ќе биде фатално

ИМА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА: Норовирус се шири во Кина

ИМА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА: Норовирус се шири во Кина

МАЛКУ ЌЕ ВЕ БОЛИ РАКАТА, А МОЖЕН Е И ЗАМОР И ГЛАВОБОЛКА - еве кои се малите несакани ефекти од вакцините против ковид

МАЛКУ ЌЕ ВЕ БОЛИ РАКАТА, А МОЖЕН Е И ЗАМОР И ГЛАВОБОЛКА - еве кои се малите несакани ефекти од вакцините против ковид