27 Октомври, 2020
0.0244

И СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОРСКА КАЗНА: Aмериканка заразила 76 луѓе со корона

Објавено во: Свет, Корона Вирус 17 Септември, 2020

Жена заразила 76 луѓе со коронавирус, поради што е можно да добие затворска казна. 

Јасмин Адил(26), вработена во американската војска, која во Германија заразила 76 лица, може да помине 10 години во затвор. Таа заразата ја пренела одејќи по барови. 

Адил, инаку од Флорида, ги чекала резултатите од тестовите по неодамнешниот одмор во Грција. Но, таа не ја испочитувала самоизолацијата, туку одела по забави во Гармишпартенкирхен. 

Таа имала симптоми и чувствувала болки во грлото. 

Адил на 3-ти септември го посетила и "Пичес бар", а ден подоцна посетила и ирски паб во Гармиш.

Кога го посетила „Пичес бар", Адил имала близок контакт со многу луѓе, ги прегрнувала и бакнувала, а на враќањето дома не се чувствувала добро.

Можеби ќе ве интересира

ЗДРАВСТВОТО КОЛАБИРА: Бараат и заразените лекари да се вратат на работа

ЗДРАВСТВОТО КОЛАБИРА: Бараат и заразените лекари да се вратат на работа

Сопругата на ерменскиот премиер заминува да војува во Нагорно - Карабах

Сопругата на ерменскиот премиер заминува да војува во Нагорно - Карабах

Мадуро тврди дека имаат лек кој ја уништува короната

Мадуро тврди дека имаат лек кој ја уништува короната

Поради еден заразен Кинезите тестираат пет милиони луѓе

Поради еден заразен Кинезите тестираат пет милиони луѓе

Огромна студија за ковид открива дека ремдесивирот не функционира - ФДА дава одобрување во секој случај

Огромна студија за ковид открива дека ремдесивирот не функционира - ФДА дава одобрување во секој случај

ИНФЕКТОЛОГ ОД АВСТРИЈА: За имунитет на стадо не мора да заболат 70 отсто, доволни се и 42 проценти

ИНФЕКТОЛОГ ОД АВСТРИЈА: За имунитет на стадо не мора да заболат 70 отсто, доволни се и 42 проценти

Македонија со 29,8 парчиња огнено оружје на 100 цивили

Македонија со 29,8 парчиња огнено оружје на 100 цивили

Го победи коронавирусот на 99 години

Го победи коронавирусот на 99 години

Уште една европска метропола воведува полициски час

Уште една европска метропола воведува полициски час