16 Декември, 2018
0.5576
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

Илија Димовски сепак е меѓу предлагачите на предлог-законот за амнестија

Објавено во: Македонија 19 Ноември, 2018

Илија Димовски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ја демантираше веста дека не е меѓу предлагачите од опозицијата на предлог-законот за амнестија кој се најде на собраниската агенда на 26 ноември.

„Испраќам демант во врска со веста објавена на 19.11.2018 година на порталот faktor.mk со наслов Предлог-законот за амнестија поставен на собраниска агенда, Рангелова и Димовски не се меѓу поднесувачите“.

Со оглед на тоа што се работи на лажна вест барам од порталот извинување и истата вест да биде повлечена и јавно демантирана“, гласи барањето на Димовски.

Фактор се извинува за ненамерната грешка и во прилог ги објавува оригиналните потписи на пратениците од опозицијата кои се предлагачи на законот за амнестија на инволвираните за време на упадот во Собранието на 27 април.


Можеби ќе ве интересира

Ако не ја обезбеди Заев, Мицкоски ќе го направел тоа

Ако не ја обезбеди Заев, Мицкоски ќе го направел тоа

Европската федерација на новинари го честиташе изборот на Младен Чадиковски

Европската федерација на новинари го честиташе изборот на Младен Чадиковски

ШТО ВЕЛИ ПРОГНОЗАТА: Ќе врне ли снег на Нова година?

ШТО ВЕЛИ ПРОГНОЗАТА: Ќе врне ли снег на Нова година?

Не помислувајте да палите петарди за Нова година-ќе платите „дебело“

Не помислувајте да палите петарди за Нова година-ќе платите „дебело“

Чадиковски: Ќе бидам претседател на сите членови на ЗНМ

Чадиковски: Ќе бидам претседател на сите членови на ЗНМ

Се јави Самарас: Преспанскиот договор е опасен

Се јави Самарас: Преспанскиот договор е опасен

Полициски синдикат: Владата не знае дека дојде зима

Полициски синдикат: Владата не знае дека дојде зима

Скопје прогласи рекордна површина на нови паркови во 2018-та

Скопје прогласи рекордна површина на нови паркови во 2018-та

ОН направи нова проекција: Колку жители ќе има Македонија во 2100-та?

ОН направи нова проекција: Колку жители ќе има Македонија во 2100-та?