16 Февруари, 2019
0.3737
    ALK 8270.19    0.24%     BESK 9001    -0.13%     GRNT 815.38    0.18%     KMB 5381.26    0.03%     MKSD 196.29    1.98%     MPT 51400.09    0.2%     MTUR 5100    0.01%     OHB 6651    0.02%     RMDEN15 97    0%     RMDEN17 98.2    0%     RZEK 30    0%     RZIT 20    0%     RZLV 102    -2.86%     RZTK 503    4.57%     SBT 2281.83    -0.01%     STB 1230    -0.81%     STIL 122    0%     TEL 310    0.28%     TETE 2290    4.09%     TKVS 5254.57    -0.86%     TNB 15300.44    0.46%     TTK 1380.02    -2.13%     UNI 2220    0.43%     ZILU 246    0.04%

Илија Димовски сепак е меѓу предлагачите на предлог-законот за амнестија

Објавено во: Македонија 19 Ноември, 2018

Илија Димовски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ја демантираше веста дека не е меѓу предлагачите од опозицијата на предлог-законот за амнестија кој се најде на собраниската агенда на 26 ноември.

„Испраќам демант во врска со веста објавена на 19.11.2018 година на порталот faktor.mk со наслов Предлог-законот за амнестија поставен на собраниска агенда, Рангелова и Димовски не се меѓу поднесувачите“.

Со оглед на тоа што се работи на лажна вест барам од порталот извинување и истата вест да биде повлечена и јавно демантирана“, гласи барањето на Димовски.

Фактор се извинува за ненамерната грешка и во прилог ги објавува оригиналните потписи на пратениците од опозицијата кои се предлагачи на законот за амнестија на инволвираните за време на упадот во Собранието на 27 април.


Можеби ќе ве интересира

Во масовно апсење за шверц на мигранти се бара притвор и за началникот на СВР Штип

Во масовно апсење за шверц на мигранти се бара притвор и за началникот на СВР Штип

Коцијанчиќ: Реформи во администрацијата подразбира да нема вработувања на роднини на политичари

Коцијанчиќ: Реформи во администрацијата подразбира да нема вработувања на роднини на политичари

Се зголеми бројката на починати од автобуската несреќа

Се зголеми бројката на починати од автобуската несреќа

(ФОТО) Обединетите Нации го променија името на Македонија

(ФОТО) Обединетите Нации го променија името на Македонија

Заев и Ципрас денеска ќе се сретнат и ќе добијат награда во Минхен

Заев и Ципрас денеска ќе се сретнат и ќе добијат награда во Минхен

ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучува за кандидат за претседател

ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучува за кандидат за претседател

Законот му дозволува на Дурмуш неговата фирма технички да ги проверува автобусите кои се во негова сопственост

Законот му дозволува на Дурмуш неговата фирма технички да ги проверува автобусите кои се во негова сопственост

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА: Постои зголемен ризик од терористички напади од ИСИС

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА: Постои зголемен ризик од терористички напади од ИСИС

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се истражува несреќата, повредените закрепнуваат, спречен напад на ИСИС

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се истражува несреќата, повредените закрепнуваат, спречен напад на ИСИС