22 Јуни, 2024
0.0346

„Интермецо“ и „Три Кичен“ затворени од пазарниот инспекторат

Објавено во: Македонија 14 Март, 2021

Добивај вести на Viber

Во склоп на редовните инспекциски контроли, но и по допрен глас, Државниот пазарен инспекторат, синоќа затвори две скопски кафулиња, во центарот на градот и еден локал во ТЦ Мавровка, кои не ги почитувале здравствените протоколи со цел заштита од ширење на коронавирусот.

Станува збор за кафе барот „Интермецо“, барот “Три Кичен“, но и објект полн со стриптизети во Крушопек.

Државниот пазарен инспекторат вчера извршил контроли во повеќе угостителски објекти и затекнал неодговорно однесување како на менаџерските тимови, уште повеќе и на самите гости во објектите.

Во една една игротека во близина на Министерството за здравство се славел роденден со огромен број на гости на мал простор, при тоа без елементарно запазување на протоколите за заштита.


Можеби ќе ве интересира

Мицкоски: Историски ден, време е Македонија да му возврати на секој чесен граѓанин

Мицкоски: Историски ден, време е Македонија да му возврати на секој чесен граѓанин

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот

ЗАГИНАТАТА МАКЕДОНКА ВО ГРЦИЈА ИМАЛА САМО 29 ГОДИНИ: МНР го откри идентитетот и на повредените сопатнички

ЗАГИНАТАТА МАКЕДОНКА ВО ГРЦИЈА ИМАЛА САМО 29 ГОДИНИ: МНР го откри идентитетот и на повредените сопатнички

ЗМИИТЕ ЗАЧЕСТИЈА ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ: експертите советуваат „не паничете, и при каснување има време да се стигне на доктор“

ЗМИИТЕ ЗАЧЕСТИЈА ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ: експертите советуваат „не паничете, и при каснување има време да се стигне на доктор“