02 Март, 2021
0.0219

ЌЕ СЕ ЖЕНИ КОСТА КОСТАДИНОВ ОД СДСМ - неговата избраничка Марија доби прстен и кажа „да“

Објавено во: Македонија 15 Јануари, 2021

Триесетгодишниот пратеник од редовите на СДСМ и портпарол на партијата, струмичанецот Коста Костадиновски, влегува во брачните води.
Еден од најекспонираните пратеници на владејачката партија, ја побара за жена својата љубов Марија, а таа кажа да. 
Вчера преку својот фејсбук профил Костадинов го покажа свршеничкиот прстен што и го дал на својата избраничка, Марија Десанова. 

„Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со тебе.

Нека љубовта трае до последниот атом.

Затоа што си моја, затоа што те сакам.

Од овде до небото и назад“, напиша Костадинов на својот фејсбук профил.

Фактор им честита на овие млади луѓе. 

Можеби ќе ве интересира

Османи се пофали дека ќе има субвенционирање на правична застапеност во приватни компании

Османи се пофали дека ќе има субвенционирање на правична застапеност во приватни компании

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта го претстави планот за борба против корупција, а за попишувањето има забелешки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта го претстави планот за борба против корупција, а за попишувањето има забелешки

Георгиевски признава дека отсекогаш кршел табуа и предлозите ги дал за да одиме напред

Георгиевски признава дека отсекогаш кршел табуа и предлозите ги дал за да одиме напред

Oбвинителството бара притвор за уште тројца демонстранти кои протестираа за „Монструм“

Oбвинителството бара притвор за уште тројца демонстранти кои протестираа за „Монструм“

За 24 часа регистрирани се 368 оздравени од коронавирусот

За 24 часа регистрирани се 368 оздравени од коронавирусот

Направени се 3.144 тестирања, а регистрирани се 726 нови случаи на коронавирус

Направени се 3.144 тестирања, а регистрирани се 726 нови случаи на коронавирус

По смртта на татко и: Синадиновска му се заблагодари на Ахмети за поддршката

По смртта на татко и: Синадиновска му се заблагодари на Ахмети за поддршката

Пендаровски реагираше до Радев за мешањето во внатрешните работи на Македонија

Пендаровски реагираше до Радев за мешањето во внатрешните работи на Македонија

Заев: За секој министер се знае колку кафиња и води испил

Заев: За секој министер се знае колку кафиња и води испил