16 Јули, 2024
0.0228

КОЛКУ ЧИНИ АЈВАРОТ НА ЗАЕВ- МАМАС ВО АВСТРАЛИЈА? Луѓето во шок, цената воопшто не е ниска

Објавено во: Финансии 12 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Македонскиот ајвар „Мамас“ кој е еден од најпознатите а чиј производител е фирма на поранешниот лидер на СДСМ и премиер на Македонија, Зоран Заев, ги шокираше нашите во Австралија кога беше објавена фотографија од неговата цена.

Според постот на една Македонка која живее во Австралија, на фотографијата се гледа цена од неверојатни 17,95 австралиски долари, или 680 денари.

„Сфаќам, трошоците за живот се смешни, но сега ајварот! Отсекогаш сум сакала да почнам да правам свој ајвар. Очигледно сега ќе почнам„ вели во постот Македонката.

На постот се нанижаа и голем број коментари.

„Никогаш не би дала толку пари за ајвар“, гласи еден од коментарите.

Линк до постот

Можеби ќе ве интересира

АКЦИИТЕ НА МЕДИУМСКАТА КОМПАНИЈА НА ДОНАЛД ТРАМП ПОРАСНАА ЗА 50 ОТСТО ПОСЛЕ АТЕНТАТОТ - причина се зголемените очекувања за победа

АКЦИИТЕ НА МЕДИУМСКАТА КОМПАНИЈА НА ДОНАЛД ТРАМП ПОРАСНАА ЗА 50 ОТСТО ПОСЛЕ АТЕНТАТОТ - причина се зголемените очекувања за победа

ПРЕСВРТ НА БЕРЗИТЕ - пад на европските берзи, но и на цените на нафтата, златото и пченицата

ПРЕСВРТ НА БЕРЗИТЕ - пад на европските берзи, но и на цените на нафтата, златото и пченицата

КОЈ ГИ НАТЕРА БЕРЗАНСКИТЕ ИГРАЧИ ДА СВРТАТ НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОЛОВИНА ГОДИНА - банка е, голема е, добра е...

КОЈ ГИ НАТЕРА БЕРЗАНСКИТЕ ИГРАЧИ ДА СВРТАТ НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОЛОВИНА ГОДИНА - банка е, голема е, добра е...

КАДЕ ЛЕЖАТ ПАРИТЕ? Светот има се повеќе пари и имот, а богатството е концентрирано во три дела од светот, еве каде

КАДЕ ЛЕЖАТ ПАРИТЕ? Светот има се повеќе пари и имот, а богатството е концентрирано во три дела од светот, еве каде

КОИ СЕ НАЈПЛАТЕНИТЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ: Еве во која земја е најдобро да бидете премиер

КОИ СЕ НАЈПЛАТЕНИТЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ: Еве во која земја е најдобро да бидете премиер

„Домаќинства со повисоки примања прават над половина од непријавениот приход“: Фајненс тинк анализира „250 милиони евра помалку во буџетот“

„Домаќинства со повисоки примања прават над половина од непријавениот приход“: Фајненс тинк анализира „250 милиони евра помалку во буџетот“

РАСТ НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ - повисоки цените имаат и нафтата и златото

РАСТ НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ - повисоки цените имаат и нафтата и златото

НАЈПОЗНАТИОТ ХРВАТ НА WALL STREET ДОБИ ОТКАЗ - еве како работеше и кои грешки ги направи

НАЈПОЗНАТИОТ ХРВАТ НА WALL STREET ДОБИ ОТКАЗ - еве како работеше и кои грешки ги направи

ОД НУДЕЊЕ БРЗИ КРЕДИТИ И ТОА КАКО ДОБРО СЕ ЖИВЕЕ - Изи Фајнанс лани со профит од половина милион евра

ОД НУДЕЊЕ БРЗИ КРЕДИТИ И ТОА КАКО ДОБРО СЕ ЖИВЕЕ - Изи Фајнанс лани со профит од половина милион евра