01 Декември, 2020
0.0219

Меѓу починатите има млади лица на 36, 44 и 53 години: Црна ковид статистика

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 23 Октомври, 2020

Досега во Македонија од компликации од коронавирусот починаа 883 луѓе. Во последното деноноќие, како што информираше пред малку Министерството за здравство починати се девет лица. 

Нема детали дали имале претходни болести, но меѓу починатите се и помлади лица. Имено од четворицата пациенти од Скопје кои ја изгубиле битката со Ковид-19 едниот има само 36 години, другиот бил 53 години, а двајца се на 60 и 65 години. Пациентот кој починал, а е од Штип имал 66 години, еден е од Радовиш со 72 години, еден од Струмица кој имал 71 година додека лицето од Пробиштип имало 75 години. Починат е и пациент од Македонска Каменица кој имал само 44 години. 

Можеби ќе ве интересира

Почина заменикот градоначалник на Скопје Енвер Маличи

Почина заменикот градоначалник на Скопје Енвер Маличи

Бугарија категорично НЕ, Меркел уште дава надеж за Македонија

Бугарија категорично НЕ, Меркел уште дава надеж за Македонија

Костадинов се пофали дека ќе ја донира целата пратеничка плата

Костадинов се пофали дека ќе ја донира целата пратеничка плата

Протестот почнува во 12.30: Мицкоски се извинува за метежот, бара масовност

Протестот почнува во 12.30: Мицкоски се извинува за метежот, бара масовност

СУДСКИТЕ ХОДНИЦИ РИЗИЧНИ: Адвокати реагираат дека поради долго чекање рочишта се изложени на зараза со ковид

СУДСКИТЕ ХОДНИЦИ РИЗИЧНИ: Адвокати реагираат дека поради долго чекање рочишта се изложени на зараза со ковид

ИТАЛИЈАНСКИ НОВИНАР ЗА ФАКТОР: Maкедонија да преговара со Бугарија, а во ЕУ да се смени механизмот на гласање

ИТАЛИЈАНСКИ НОВИНАР ЗА ФАКТОР: Maкедонија да преговара со Бугарија, а во ЕУ да се смени механизмот на гласање

Податоците на полноќ: 32 починати пациенти, Скопје на врвот

Податоците на полноќ: 32 починати пациенти, Скопје на врвот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во Брисел нема оптимизам дека ќе ги почнеме преговорите, во Македонија се протестира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во Брисел нема оптимизам дека ќе ги почнеме преговорите, во Македонија се протестира

ВМРО-ДПМНЕ протестираше во 11 града: Ласовска порача дека никој нема право да ги негира фактите

ВМРО-ДПМНЕ протестираше во 11 града: Ласовска порача дека никој нема право да ги негира фактите