24 Мај, 2019
0.0255

Млада девојка од Гостивар загина во Италија

Објавено во: Македонија 19 Ноември, 2018

Македонска државјанка загина во Италија.

Деветнаесет годишната Аријана Сефери од Гостивар загинала во сообраќајка во Италија, а нејзиниот татко Кујтим Сефери (53) е тешко повреден вчера во близина на италијанското градче Виларота ди Лузсара.

Сообраќајната несреќа се случила во 17.40 часот кога дошло до фронтален судар на автомобил „фиат мултипла“ во кој се возеле таткото и ќерката и автомобил „фиат браво“ што го управувал Индиецот, по што двата автомобили излетале од патот.

Лекари од итната медицинска помош се обиделе да ја реанимираат девојката, но нивните обиди биле безуспешни. Нејзиниот татко и 53-годишниот Индиец се надвор од животна опасност.

Можеби ќе ве интересира

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи