21 Јули, 2024
0.0244

Најжестоките протести ќе ја тресат денеска Тирана

Објавено во: Балкан 02 Мај, 2019

Добивај вести на Viber

Блокади на патиштата ширум Тирана ќе се случуваат денеска.

Според најавите на првиот албански опозиционер Луљзим Баша во 18 часот сите главни патни правци во Албанија, кои се поврзани со Тирана ќе бидат блокирани.

Баша тврди дека земјата е во голема криза а опозицијата ќе продолжи со акции на секој план.

За денеска во Албанија се најавени најжестоките протести а опозицијата ќе ги одреди задачите на преодната влада.

На последните протести ситуацијата ескалираше при што имаше и повредени а полицијата со  солзавец и водени топови и реагираше на бесната толпа.


foto: The New York Times

Можеби ќе ве интересира

УШТЕ ПОСИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ДЕНЕСКА ГО ПОГОДИ КРИТ: Тлото на островот беше погодено со 5,3 степени

УШТЕ ПОСИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ДЕНЕСКА ГО ПОГОДИ КРИТ: Тлото на островот беше погодено со 5,3 степени

КОЈ ЌЕ ИМА НАЈГОЛЕМ ЌАР ОД СРПСКИОТ ЛИТИУМ? Еве кои се проценките на Политико

КОЈ ЌЕ ИМА НАЈГОЛЕМ ЌАР ОД СРПСКИОТ ЛИТИУМ? Еве кои се проценките на Политико

ПОПЛАВИ ВО ОБРЕНОВАЦ: Невремето создаде хаос, потпоени улици, подруми, луѓето едвај поминуваат низ вода (ВИДЕО)

ПОПЛАВИ ВО ОБРЕНОВАЦ: Невремето создаде хаос, потпоени улици, подруми, луѓето едвај поминуваат низ вода (ВИДЕО)

ЕВРОПА ГО САКА СРПСКИОТ ЛИТИУМ ДА СЕ СПАСИ ОД КИНЕСКИОТ - зошто му е важно на Брисел да отвори рудник за литиум во Србија

ЕВРОПА ГО САКА СРПСКИОТ ЛИТИУМ ДА СЕ СПАСИ ОД КИНЕСКИОТ - зошто му е важно на Брисел да отвори рудник за литиум во Србија

ОПАСНА БОЛЕСТ УТВРДЕНА НА БАЛКАНОТ - најзасегнати се домашните животни,се преземаат итни мерки за спречување на ширење на заразата

ОПАСНА БОЛЕСТ УТВРДЕНА НА БАЛКАНОТ - најзасегнати се домашните животни,се преземаат итни мерки за спречување на ширење на заразата

„Србија ја забрзува својата европска интеграција“: Вархеј за меморандумот за разбирање „раст и нови работни места“

„Србија ја забрзува својата европска интеграција“: Вархеј за меморандумот за разбирање „раст и нови работни места“

ПАНИКА ВО СОСЕДСТВОТО ПО ПОСЕТАТА НА ШОЛЦ - Србија има ново оружје! Ништо повеќе нема да биде исто!

ПАНИКА ВО СОСЕДСТВОТО ПО ПОСЕТАТА НА ШОЛЦ - Србија има ново оружје! Ништо повеќе нема да биде исто!

КАКВИ СЕ ПЛАНОВИТЕ НА МЕРЦЕДЕС ВО СРБИЈА: Вучиќ со претседателот на Управниот одбор на германскиот гигант

КАКВИ СЕ ПЛАНОВИТЕ НА МЕРЦЕДЕС ВО СРБИЈА: Вучиќ со претседателот на Управниот одбор на германскиот гигант

ГЛОБАЛНИ ТЕХНОЛОШКИ ПРОБЛЕМИ СО СОФТВЕРОТ ГО ПОРЕМЕТИЈА АВИО-СООБРАЌАЈОТ: Ако летате од Србија, можно е отстапувања од редот на летање

ГЛОБАЛНИ ТЕХНОЛОШКИ ПРОБЛЕМИ СО СОФТВЕРОТ ГО ПОРЕМЕТИЈА АВИО-СООБРАЌАЈОТ: Ако летате од Србија, можно е отстапувања од редот на летање