18 Ноември, 2019
0.0407

Ова се најдобрите хотели за 2019 година рангирани според TripAdvisor

Објавено во: Финансии 20 Јуни, 2019

TripAdvisor, најголемиот туристички сајт во светот, ги објави со нетрпение очекувањата за Travelers Choice награди за најдобрите хотели на светот врз основа на милиони критики и мислења собрани во текот на минатата година од патниците низ светот - и има многу изненадувања.

Титулата за најдобар хотел во кој може да отседнете во 2019 година ја понесе Tulemar Bungalows & Villas во Мануел Антонио, Костарика.


Рангирањето се врши според рецензии и мислења на милиони туристи кои ги споделиле своите впечатоци во текот на изминатата година. Главни елементи се услугата, квалитетот и квантитетот во секоја категорија. Страницата анализираше повеќе од 7.800 недвижнини во 94 земји и 8 региони во светот.

Два турски хотела освоија значајни признанија, Kayakapi Premium Caves во Кападокија ја освои наградата за најдобар луксузен хотел, додека Maxx Royal Kemer Resort го зазеде местото за најдобар семеен хотел.


Ова е целосната листа на најдобрите хотели во кои може да отседнете оваа летна сезона.

- Tulemar Bungalow & Villas,  Мануел Антонио, Костарика

- Hotel Belvedere, Ричионе, Италија 

- Viroth’s Hotel, Siem Reap, Камбоџа

- Kenting Amanda Hotel, Хенгчуан, Тајван

- Hotel Alpin Spa Tuxerhof, Тукс , Австрија

- French Quarter Inn, Чарлстон, САД

- The Resort at Pedregal, Кабо Сан Лукас, Мексико 

- Belmond Palacio Nazarenas, Куско, Перу

- Kayakapi Premium Caves – Кападокија, Ургуп, Турција

- Hanoi La Siesta Hotel & Spa, Ханој, Виетнам


Можеби ќе ве интересира

ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА ЗА НАГРАДИ - скенирачите ќе се омрсат од средината на декември

ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА ЗА НАГРАДИ - скенирачите ќе се омрсат од средината на декември

Спојувањето на банките ќе ја подобри ефикасноста, смета ММФ

Спојувањето на банките ќе ја подобри ефикасноста, смета ММФ

СТИГНАА ПРВИТЕ КРИТИКИ ОД ММФ - за прогресивниот данок, пензиите, минималната плата...

СТИГНАА ПРВИТЕ КРИТИКИ ОД ММФ - за прогресивниот данок, пензиите, минималната плата...

Која домашна банка ќе му даде кредит на буџетот идната година

Која домашна банка ќе му даде кредит на буџетот идната година

Министрите Мила Царовска и Арбр Адеми имаат најтешко буџетско чекмеџе

Министрите Мила Царовска и Арбр Адеми имаат најтешко буџетско чекмеџе

Германските фирми ја фалат Владата што го замрзна прогресивниот данок

Германските фирми ја фалат Владата што го замрзна прогресивниот данок

Први критики од бизнисот за буџетот, Арсовска прашува - на што базира проекцијата за раст

Први критики од бизнисот за буџетот, Арсовска прашува - на што базира проекцијата за раст

Буџетот идната година ќе тежи 3,9 милијарди евра

Буџетот идната година ќе тежи 3,9 милијарди евра

НОВ СИЛЕН ИГРАЧ ВО НАЈАВА - Големи прегрупирања на банкарската сцена

НОВ СИЛЕН ИГРАЧ ВО НАЈАВА - Големи прегрупирања на банкарската сцена