30 Мај, 2024
0.0298

Паком ги претстави последните возбудливи иновации на Vivax Cool Day 2024

Објавено во: Мои пари 18 Април, 2024

Добивај вести на Viber

На 16 април во хотелот Double Tree by Hilton се одржа традиционалниот Vivax Cool Day 2024 во организација на Паком, членка на М-Сан Групацијата и официјален увозник и претставник на Vivax во Македонија.

Секоја година Скопје е дел од низата ексклузивни Vivax настани на ниво на групацијата, каде што се прави ретроспектива на постигнатите резултати од изминатата година и се презентираат сите нови и возбудливи технолошки иновации кои можеме да ги очекуваме на нашиот пазар.

Оваа година Vivax Cool Day донесе посебно расположение со најавата за претстојниот јубилеј.

„Овој настан е од огромно значење за нас, како и за целатагрупација, особено што оваа година Vivax ќе прослави јубилејни 20 години. Овој настан е најава на активностите кои претстојат во периодот што следи, а ние како тим имаме ексклузивна можност први да се запознаеме со возбудливите енергетски-ефикасни иновации со кои континуирано го подобруваме животот на нашите бројни корисници“ – велат од Паком Македонија.

Од компанијата додаваат дека покрај инспиративноста на сѐ она што иновациите го носат со себе, за нив е најважен фактот што во сржта на Vivax брендот грижата за околината, одржливиот развој и чистата животна средина се императив. ​

Повеќе од 300 гости на Vivax Cool Day 2024 имаа можност да ги проследат трите презентации на кои беа претставени новитетите во Vivax климатизацијата кои допрва ќе го освојат нашиот пазар, VRF системите, сегментот за постпродажба и пристапот кон корисничкото задоволство, односно сѐ она што го прави Vivax омилен бренд на над 100.000 домаќинства.

Покрај инспиративните технолошки новитети, гостите уживаа во стенд ап настапот на актерката Надица Петрова, како и во енергичниот музички настап на Агни Авшар и нејзиниот камерен џез состав. Како и секоја година, најголемите познавачи на брендот според Vivax онлајн квизот освоија посебни награди за признание и сеќавање на овој настан.

Сите активности на еден од најбараните брендови во нашата земја се достапни на социјалните мрежи.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите