24 Мај, 2019
0.0264

Пресврт во викенд временската прогноза: Што најавија метеоролозите

Објавено во: Македонија 17 Ноември, 2018

Повремени врнежи од дожд во јужниот и источниот регион и снег на високите места. 

Сонце и облаци, но и југоисточен ветер. Вака изгледаат најавите на метеоролозите за викенд временската прогноза.

Што се однесува до температурата дневната ќе се движи од нула до 10 степени.

Главниот град го очекуваслично време а дневната температура максимум ќе стигне до 9 степени.

Во вториот ден од викендот врнежите ќе бидат поинтензивни а снежната покривка ќе се формира на некои повисоки места.

Следниот влажен пообилен бран се очекува од вторник.

Можеби ќе ве интересира

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи