01 Март, 2024
0.0272

РУФТОП НОВОГОДИШЕН БАЗАР ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Објавено во: Мои пари 05 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Декември пристигна, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме. Дојде декември и го означи почетокот на празниците!

(Декември есиноним за празници, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме.)

По ланскиот успех на најубавиот новогодишен базар, оваа година се очекува уште поубава приказна на нова локација. На катната гаржа од трговкиот центар поставуваме новогодишен базар! Лизгалиште за сите генерации, џиновска новогодишен лампион за фотографирање, голема новогодишна елка, бина за супер настани како, и магично празнично село.

Времетраењето на овојруфтоп новогодишен базар е цели 38 дена, од 08.12.22-15.01.2023.Низ светот празничните базари ги привлекуваат своите посетители со интересни содржини и супер настани, а оваа година во Скопје се случува најубавата празнична атмосфера. Со почеток во четврток, на 8 -ми декември, ќе блесне големата елка на покривот на SkopjeCityMall, што ќе го означи почетокот на новиот празничен, новогодишен базар.

По овој повод овој четврток Ве покануваме сите на официјално отворање на Новогодишниот базар!

  • 19:00 часот детски програм со Дедо Мраз
  • 20:00 часот свечено палење на новогодишната елка за целосна празнична атмосфера.
  • 20:10 часот настап на феномалниот рок камерен оркестар од Битола, кои ќе создаде супер концертна атмосфера.
  • Со ова, вистински ќе зачекориме во декември, месец на големиот Новогодишен базар во SkopjeCityMall, месецот на убаво расположение, добра музика, вкусна храна, греано вино, моменти на смеа и забава, празнично дарување и создавање сеќавања. Следниот ден, во петок, продолжуваме со забава со Елена Петреска и бенд, ден сабота преку ден се дружиме со “Светот на Биби” додека на вечерната програма ги имаме “Пеце Суперхикс и Breakdownband” додека недела свој настап ќе имаат BandOff од 18:00 часот.

Работно време на базарот и лизгалиштето е:

Понеделник до петок: 17:00 - 22:00

Сабота 12:00 - 22:00

Недела12:00 - 20:00

Се гледаме на руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Со NLB Smart POS, мобилниот телефон станува ПОС терминал Нова услуга на НЛБ Банка

Со NLB Smart POS, мобилниот телефон станува ПОС терминал Нова услуга на НЛБ Банка

Средствата за субвенциониран оброк ќе се исплаќаат на неделна основа

Средствата за субвенциониран оброк ќе се исплаќаат на неделна основа

ФЕВРУАРИ СУПЕР ДОБИТЕН ЗА ИГРАЧИТЕ НА ВЛТ: ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА ИМ ИСПЛАТИ НА ИГРАЧИТЕ НЕВЕРОЈАТНИ 70 МИЛИОНИ

ФЕВРУАРИ СУПЕР ДОБИТЕН ЗА ИГРАЧИТЕ НА ВЛТ: ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА ИМ ИСПЛАТИ НА ИГРАЧИТЕ НЕВЕРОЈАТНИ 70 МИЛИОНИ

Веро и потрошувачите обезбедија 8.500 евра за СОС Детско село

Веро и потрошувачите обезбедија 8.500 евра за СОС Детско село

Едукативен настан: Истражувањата покажуваат дека екстрактите од канабис имаат голем потенцијал во третманот на различни заболувања

Едукативен настан: Истражувањата покажуваат дека екстрактите од канабис имаат голем потенцијал во третманот на различни заболувања

Освежи го својот дом со паметно купување

Освежи го својот дом со паметно купување

Отворен е шестиот конкурс за наградата „Пегаз“, за најдобар необјавен роман во 2024 година

Отворен е шестиот конкурс за наградата „Пегаз“, за најдобар необјавен роман во 2024 година

Samsung доби 75 признанија на iF Design Awards 2024

Samsung доби 75 признанија на iF Design Awards 2024

Клиника Жан Митрев 24 години – 1 милиони прегледи и 400 000 успешни приказни

Клиника Жан Митрев 24 години – 1 милиони прегледи и 400 000 успешни приказни