15 Август, 2020
0.0307

СДСМ ги враќа во игра Игор Ивановски Шема и Гордан Георгиев за парламентарните избори

Објавено во: Македонија 12 Декември, 2019

Високи извори од Социјалдемократскиот сојуз денеска откриваат дека поранешните функционери на владеачката партија - Игор Ивановски Шема и Гордан Георгиев ќе бидат дел од организацијата на предвремените парламентарни избори следната година.

Од таму сепак не прецизираат дали ќе бидат и на изборните пратенички листи.

СДСМ дефинитивно останува на измените на Закон за избори според кој би се вовела  една изборна единица. 

Од „Бихаќка“ остануваат цврсто на ставот тоа да се имплементира пред изборите и покрај тоа што ДУИ се противи.

Од таму не ја коментираат анкетата на ИПИС, но според нивни сознанија, резултатите покажуваат дека премиерот Зоран Заев имал подобар рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ.

А.Т.

Можеби ќе ве интересира

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија