30 Ноември, 2020
0.0311

Сепак нема да се казнува ако имате повеќе од 4 гости

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 28 Октомври, 2020

Нема да се врши контрола во домовите и да се казнува ако имате повеќе од 4 гости. 

Пратениците од СДСМ и министерот за здравство Венко Филипче го повлекоа предлогот кој предвидуваше контрола во домовите на граѓаните и казни доколку има повеќе од 4 гости.

Останува мерката за задолжителното носење на маска на отворено, а од неа поштедени се следните лица:

  • Лица кои активно спортуваат
  • Деца под 6 години
  • Доколку се возите сам во автомобил или со свето семејство
  • Деца со хронични болести или пречки во развој

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Малагурски прашува дали е вредна ЕУ за толку многу понижувања?

(ВИДЕО) Малагурски прашува дали е вредна ЕУ за толку многу понижувања?

МЗ: Новиот ковид центар „Мала Богородица“ ќе почне да хоспитализира пациенти кога приватните болници ќе потпишат договор со ЦУК

МЗ: Новиот ковид центар „Мала Богородица“ ќе почне да хоспитализира пациенти кога приватните болници ќе потпишат договор со ЦУК

Oваа болест не е наивна, порача владиката Петар

Oваа болест не е наивна, порача владиката Петар

ПЕСИМИЗАМ ВО БРИСЕЛ: Скоро и да нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето

ПЕСИМИЗАМ ВО БРИСЕЛ: Скоро и да нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето

Здравствените власти да не ја попречуваат работатата на новинарите

Здравствените власти да не ја попречуваат работатата на новинарите

Нема патување во Грција до 14 декември

Нема патување во Грција до 14 декември

90 филма од програмата на Мобил филм фестивал бесплатно достапни преку платформата Cinesquare.net

90 филма од програмата на Мобил филм фестивал бесплатно достапни преку платформата Cinesquare.net

ЕКСЛУЗИВНО: Како изгледа новиот ковид центар во поранешната болница „Мала Богородица“, дозвола за работа се уште нема

ЕКСЛУЗИВНО: Како изгледа новиот ковид центар во поранешната болница „Мала Богородица“, дозвола за работа се уште нема

Блокирана партиската сметка на ВМРО-ДПМНЕ

Блокирана партиската сметка на ВМРО-ДПМНЕ