17 Јануари, 2019
0.2435

Шахапска до Канческа Милевска: Ајде еднаш сите да застанеме на иста страна

Објавено во: Македонија 16 Октомври, 2018

Јагода Шехапска, пратеничка од СДСМ ѝ одговори на колешката од ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска дека сега е моментот да се реши прашањето со името. 

Шехапска вели дека не секогаш во политиката се носат лесни одлуки, туку ова е можеби најтешката одлука. 

„И на вас не ви е лесно, и вие го делите нашето расположение, меѓутоа ајде еднаш сите да застанеме на иста страна“ - вели Шехапска. 

На ова, Канческа Милевска рече дека одговорноста е на СДСМ за погрешни чекори, кои вели се многу. 

Можеби ќе ве интересира

Владата прифати дури 20 амандмани од опозицијата за антикорупцијата

Владата прифати дури 20 амандмани од опозицијата за антикорупцијата

(ВИДЕО) ЖЕШКА ДЕБАТА: Артан Груби во сред емисија покажува двоглав орел

(ВИДЕО) ЖЕШКА ДЕБАТА: Артан Груби во сред емисија покажува двоглав орел

Студено утро: Временската прогноза денес ќе биде ваква

Студено утро: Временската прогноза денес ќе биде ваква

Кратово има само еден гинеколог кој е на повик доколку има породување

Кратово има само еден гинеколог кој е на повик доколку има породување

МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ: Каде и како избега осудениот за обид за убиство на Села, Никола Војминовски?

МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ: Каде и како избега осудениот за обид за убиство на Села, Никола Војминовски?

(ФОТО) Македонија го информираше грчкото МНР дека сите услови се исполнети

(ФОТО) Македонија го информираше грчкото МНР дека сите услови се исполнети

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Уставен да се произнесе за Законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Уставен да се произнесе за Законот за јазици

ФОКУС НА ДЕНОТ: Челични квоти, седумчасовен работен ден, тужба за клевета

ФОКУС НА ДЕНОТ: Челични квоти, седумчасовен работен ден, тужба за клевета

Прифатени амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за Комисијата за спречување корупција

Прифатени амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за Комисијата за спречување корупција