25 Март, 2019
0.0193

Што му порача Зекири пред собраниската седница на Мицкоски?

Објавено во: Македонија 15 Октомври, 2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, треба да ја следи волјата на народот, да знае дека нема да има амнестија и дека Македонија ќе биде држава на Европската унија и НАТО, изјави Мухамед Зекири, член на пратеничката група на СДСМ, пред пленарната собраниска седница за уставните измени.

"Мицкоски не може да ја избегне волјата на народот. Амнестија нема да има! Македонија ќе биде држава на ЕУ и на НАТО. Доколку ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски продолжуваат со деструктивно однесување, единствениот излез е парламентарните избори кои ќе бидат организирани веднаш, во кои граѓаните ќе одлучуваат за иднината на ЕУ и НАТО ", рече Зекири.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев повика граѓаните да го следат дуелот, познати рејтинзите на претседателските кандидати

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Aнкетата покажува кој ќе ја однесе победата во вториот круг

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

Како би гласале албанските гласачи на претседателските избори?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

AНКЕТА: Пендаровски и Силјановска скоро изедначени?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

Како ќе се надминат разликите со Грците околу учебниците?

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени

Ги „фрливме“ дебелите јакни, ама времето пак ќе се смени