17 Јануари, 2019
0.3017

СИ ЈА УБИ ЖЕНАТА ПРЕД РОДНИНИТЕ: Уапсен мажот од тетовско а ова е причината за убиството

Објавено во: Македонија 16 Октомври, 2018

Тетовчанецот кој си ја уби сопругата со пиштол за кој немал дозвола е во раце на полицијата.

Дел од медиумите пренесоа дека сопругот кој полицијата го сомничи за убиството кое се случи завчера во Мала Речица е уапсен во тетовско село.

Кај него, според пишувањата на Телма , полиција нашла пиштол и ловечка пушка.

Според информациите кои ги пласираше МВР 53 годишне сопруг си ја застрелал сопругата пред очи на роднините. Неофицијалните информации велат дека причината за овој чин е неверство, односно мажот имал информации дека жената го изневерувала, со неколку лица, меѓу кои се врбојува и возачот на таксито конм кон исто така пукал.

Уапсен е сопругот, осомничен за убиството на жената во Мала Речица, тетовско.


Можеби ќе ве интересира

Владата прифати дури 20 амандмани од опозицијата за антикорупцијата

Владата прифати дури 20 амандмани од опозицијата за антикорупцијата

(ВИДЕО) ЖЕШКА ДЕБАТА: Артан Груби во сред емисија покажува двоглав орел

(ВИДЕО) ЖЕШКА ДЕБАТА: Артан Груби во сред емисија покажува двоглав орел

Студено утро: Временската прогноза денес ќе биде ваква

Студено утро: Временската прогноза денес ќе биде ваква

Кратово има само еден гинеколог кој е на повик доколку има породување

Кратово има само еден гинеколог кој е на повик доколку има породување

МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ: Каде и како избега осудениот за обид за убиство на Села, Никола Војминовски?

МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ: Каде и како избега осудениот за обид за убиство на Села, Никола Војминовски?

(ФОТО) Македонија го информираше грчкото МНР дека сите услови се исполнети

(ФОТО) Македонија го информираше грчкото МНР дека сите услови се исполнети

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Уставен да се произнесе за Законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Уставен да се произнесе за Законот за јазици

ФОКУС НА ДЕНОТ: Челични квоти, седумчасовен работен ден, тужба за клевета

ФОКУС НА ДЕНОТ: Челични квоти, седумчасовен работен ден, тужба за клевета

Прифатени амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за Комисијата за спречување корупција

Прифатени амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за Комисијата за спречување корупција