24 Март, 2019
0.2437
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

СИ ЈА УБИ ЖЕНАТА ПРЕД РОДНИНИТЕ: Уапсен мажот од тетовско а ова е причината за убиството

Објавено во: Македонија 16 Октомври, 2018

Тетовчанецот кој си ја уби сопругата со пиштол за кој немал дозвола е во раце на полицијата.

Дел од медиумите пренесоа дека сопругот кој полицијата го сомничи за убиството кое се случи завчера во Мала Речица е уапсен во тетовско село.

Кај него, според пишувањата на Телма , полиција нашла пиштол и ловечка пушка.

Според информациите кои ги пласираше МВР 53 годишне сопруг си ја застрелал сопругата пред очи на роднините. Неофицијалните информации велат дека причината за овој чин е неверство, односно мажот имал информации дека жената го изневерувала, со неколку лица, меѓу кои се врбојува и возачот на таксито конм кон исто така пукал.

Уапсен е сопругот, осомничен за убиството на жената во Мала Речица, тетовско.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Спасовски нема да дозволи уцени, кој има лиценци за одгледување на канабис?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Спасовски нема да дозволи уцени, кој има лиценци за одгледување на канабис?

Пожари беснеат во Македонија, оган се шири кон Кавадарци

Пожари беснеат во Македонија, оган се шири кон Кавадарци

Спасовски за писмото од ИВЗ: Сметаме дека заканите се неприфатливи

Спасовски за писмото од ИВЗ: Сметаме дека заканите се неприфатливи

ВМРО-ДПМНЕ: Млад роднина на Хари Локвенц добил концесија за ординација

ВМРО-ДПМНЕ: Млад роднина на Хари Локвенц добил концесија за ординација

Османи побара „награда“ од Европската комисија и за доброто чување на границата

Османи побара „награда“ од Европската комисија и за доброто чување на границата

Скопскиот бискуп ги повика посетителите да бидат пристојни за време на литургијата на Папата Франциск

Скопскиот бискуп ги повика посетителите да бидат пристојни за време на литургијата на Папата Франциск

Познат слоганот под кој Пендаровски оди на избори

Познат слоганот под кој Пендаровски оди на избори

ВМРО-ДПМНЕ: ИСИС добија три пати помали казни

ВМРО-ДПМНЕ: ИСИС добија три пати помали казни

Академик Изет Зеќири: 45,6 отсто од семејствата со помош за трето дете беа албански, затоа се укинува

Академик Изет Зеќири: 45,6 отсто од семејствата со помош за трето дете беа албански, затоа се укинува