07 Март, 2021
0.0197

Соопштиле дека е почината од коронавирусот, а по девет дена од погребот жената се појавила

Објавено во: Свет, Корона Вирус 25 Јануари, 2021

Шпанка се појавила девет дена по својот погреб. 

Осумдесет и пет годишна жена Росалија Бланко од градот Мадрид, чие семејство сметало дека починала од коронавирус, ги изненадила своите најблиски кога се вратила во домот за стари лица девет дена по погребот.  Забуна настанала и на семејството Бланко му е соопштено дека таа починала од коронавирусот. Поради пандемските мерки кои се на сила, тие не можеле да присуствуваат на погребот. Сè започнало кога Росалија добила позитивен резултат на тестот и ја префрлиле со други заразени жители на домот во ковид центар. Забуната настанала откако жена што била во просторијата со Росалија починала, а по грешка е заведено дека таа починала.  Нејзиното „враќање од мртвите“ го шокирало и нејзиниот сопруг Рамон, кој живее во истиот дом за стари лица.

Во Шпанија од вирусот починаа повеќе од 56.000 луѓе. 

Можеби ќе ве интересира

ШТО И СЕ СЛУЧИ НА СЛОВАЧКА - болните мораат да ги носат во Полска и Германија, стапката на смртност е највисока во светот

ШТО И СЕ СЛУЧИ НА СЛОВАЧКА - болните мораат да ги носат во Полска и Германија, стапката на смртност е највисока во светот

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин

РАДИОАКТИВНА ПРАШИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА - 60 години по тестот на атомската бомба дојде како бумеранг

РАДИОАКТИВНА ПРАШИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА - 60 години по тестот на атомската бомба дојде како бумеранг

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА НАЈЛОШОТО ПОМИНА - СЗО вели дека уште не е време за опуштање

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА НАЈЛОШОТО ПОМИНА - СЗО вели дека уште не е време за опуштање

КОНЦЕРТ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ - како Израел слави што ја добива битката против ковид 19

КОНЦЕРТ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ - како Израел слави што ја добива битката против ковид 19

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот