21 Мај, 2018
0.4945
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Свет

Обид за атентат на Трамп?

Обид за атентат на Трамп?

18 Мај, 2018

Двајца браќа подготвувале напад во Франција - полицијата ги уапси

Двајца браќа подготвувале напад во Франција - полицијата ги уапси

18 Мај, 2018

(ФОТО) ХАРИ И МЕГАН УТРЕ СЕ ВЕНЧАВААТ: Улиците на Лондон се украсени вака

(ФОТО) ХАРИ И МЕГАН УТРЕ СЕ ВЕНЧАВААТ: Улиците на Лондон се украсени вака

18 Мај, 2018

ТРАМП НЕ И ОСТАНА ДОЛЖЕН НА ЕУ: Се однесуваат ужасно со нас

ТРАМП НЕ И ОСТАНА ДОЛЖЕН НА ЕУ: Се однесуваат ужасно со нас

18 Мај, 2018

Kaко Макрон ќе создаде војска од 10 нации?

Kaко Макрон ќе создаде војска од 10 нации?

17 Мај, 2018

(ВИДЕО) ТОРНАДО ВО ГЕРМАНИЈА: Повредени се луѓе, а во многу куќи веќе не може да се живее

(ВИДЕО) ТОРНАДО ВО ГЕРМАНИЈА: Повредени се луѓе, а во многу куќи веќе не може да се живее

17 Мај, 2018

(ФОТО) Извештајот на Трамп откри финансиски информации за Меланија Трамп

(ФОТО) Извештајот на Трамп откри финансиски информации за Меланија Трамп

17 Мај, 2018

БЕЗОБРАЗЕН ТРАМП: Илегалните имигранти се „животни и садистички криминалци“

БЕЗОБРАЗЕН ТРАМП: Илегалните имигранти се „животни и садистички криминалци“

17 Мај, 2018

Моќни држави ќе одговараат за загадување на воздухот

Моќни држави ќе одговараат за загадување на воздухот

17 Мај, 2018

(ВИДЕО) ТРЕНД ВО КИНА: „Гробишта“ за нови и стари велосипеди

(ВИДЕО) ТРЕНД ВО КИНА: „Гробишта“ за нови и стари велосипеди

17 Мај, 2018

Во село најдени ковчези во кои имало и деца

Во село најдени ковчези во кои имало и деца

17 Мај, 2018

СОЈУЗНИКОТ ГО „ИЗДАДЕ“ САД: Со кој Иран ќе развива нафтено поле ?

СОЈУЗНИКОТ ГО „ИЗДАДЕ“ САД: Со кој Иран ќе развива нафтено поле ?

17 Мај, 2018

(ВИДЕО-ФОТО) ЦРВЕН АЛАРМ ВО ХАВАИ: Вулканот беснее, отровен облак се шири над Островот

(ВИДЕО-ФОТО) ЦРВЕН АЛАРМ ВО ХАВАИ: Вулканот беснее, отровен облак се шири над Островот

17 Мај, 2018

(ВИДЕО) Трамп со уште една шокантна изјава го запрепасти светот

(ВИДЕО) Трамп со уште една шокантна изјава го запрепасти светот

17 Мај, 2018

Во 2028-ма ќе му биде одземен приматот на Токио како најголем град на светот

Во 2028-ма ќе му биде одземен приматот на Токио како најголем град на светот

17 Мај, 2018

Откриена корупција кај четворица пратеници во Советот на Европа

Откриена корупција кај четворица пратеници во Советот на Европа

17 Мај, 2018

Тереза Меј 13 пати ја спомена „Македонија“ пред да дојде во Скопје

Тереза Меј 13 пати ја спомена „Македонија“ пред да дојде во Скопје

17 Мај, 2018

СЕ ЗА КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Вештачка интелигенција ќе биде вклучена на свадбата

СЕ ЗА КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Вештачка интелигенција ќе биде вклучена на свадбата

16 Мај, 2018