20 Јануари, 2019
0.4282
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Свет

(ВИДЕО+ФОТО) ДАЛИ БИ ЗАЈМИЛЕ КНИГА: Ова е библиотека во дрво старо сто години

(ВИДЕО+ФОТО) ДАЛИ БИ ЗАЈМИЛЕ КНИГА: Ова е библиотека во дрво старо сто години

14 Јануари, 2019

(ВИДЕО) ТИЕ СЕ ВЕЌЕ ВО 22 ВЕК: Имаат тунел под море

(ВИДЕО) ТИЕ СЕ ВЕЌЕ ВО 22 ВЕК: Имаат тунел под море

14 Јануари, 2019

Градоначалник на Гдањск почина откако беше избоден на добротворен концерт

Градоначалник на Гдањск почина откако беше избоден на добротворен концерт

14 Јануари, 2019

Трамп и се закани на Турција со „економско опустошување“

Трамп и се закани на Турција со „економско опустошување“

14 Јануари, 2019

СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРМАНТНА: Во Европа нов арктични бран, еве што не чека

СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРМАНТНА: Во Европа нов арктични бран, еве што не чека

14 Јануари, 2019

Македонија од 39 земји на 24-то место по број на војници во Авганистан

Македонија од 39 земји на 24-то место по број на војници во Авганистан

14 Јануари, 2019

(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА КОЈА СЕ ГЛЕДА ЕДНАШ ВО 100 ГОДИНИ: Снег и лавини во Европа, најстрашното допрва доаѓа

(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА КОЈА СЕ ГЛЕДА ЕДНАШ ВО 100 ГОДИНИ: Снег и лавини во Европа, најстрашното допрва доаѓа

14 Јануари, 2019

Ова е европски град кој лежи на 72 илјади тони дијаманти

Ова е европски град кој лежи на 72 илјади тони дијаманти

13 Јануари, 2019

ЛИСТА НА НАЈПАМЕТНИ ЗЕМЈИ: Дали сме во топ 10?

ЛИСТА НА НАЈПАМЕТНИ ЗЕМЈИ: Дали сме во топ 10?

13 Јануари, 2019

(ВИДЕО) „Жолтите елеци“ претепаа новинар, тој заврши во болница

(ВИДЕО) „Жолтите елеци“ претепаа новинар, тој заврши во болница

13 Јануари, 2019

Словачка ја почитува политичката зрелост на Скопје

Словачка ја почитува политичката зрелост на Скопје

13 Јануари, 2019

Снежни лавини убија над 20 луѓе во Европа

Снежни лавини убија над 20 луѓе во Европа

13 Јануари, 2019

(ВИДЕО) Познато е зошто се запали сплитскиот автобус во Швајцарија

(ВИДЕО) Познато е зошто се запали сплитскиот автобус во Швајцарија

13 Јануари, 2019

(ВИДЕО) Автобус кој превезувал хрватски ученици изгоре во Швајцарија

(ВИДЕО) Автобус кој превезувал хрватски ученици изгоре во Швајцарија

12 Јануари, 2019

(ВИДЕО) Џиновски мразулци, eве како ги срушија

(ВИДЕО) Џиновски мразулци, eве како ги срушија

12 Јануари, 2019

(ФОТО+ВИДЕО) ПАРИЗ НА НОЗЕ: Демонстранти на улици, солзавци и водени топови

(ФОТО+ВИДЕО) ПАРИЗ НА НОЗЕ: Демонстранти на улици, солзавци и водени топови

12 Јануари, 2019

Клонирани мајмуни први на листата: Научни настани по кои ќе ја памтиме 2018

Клонирани мајмуни први на листата: Научни настани по кои ќе ја памтиме 2018

12 Јануари, 2019

ИВАНКА ТРАМП ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ФОТЕЛЈАТА ВО СВЕТСКА БАНКА: Која е првата ќерка на Трамп?

ИВАНКА ТРАМП ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ФОТЕЛЈАТА ВО СВЕТСКА БАНКА: Која е првата ќерка на Трамп?

12 Јануари, 2019