24 Мај, 2019
0.0355

СВЕТСКА ЛИСТА: Еве каде е Скопје меѓу загадените градови

Објавено во: Македонија 19 Ноември, 2018

Скопје денеска на веб страницата на air visual е 20 најзагаден град во светот. 

Пред Скопје, на листата се Сараево од балканските градови на 11 место и Приштина на 18 место. 


Бугарската престолнина е на 33 место. 

Загреб е 39 на листата, а прв е Лахоре во Пакистан. 

Вечерва во Македонија, освен Скопје, загадени се Битола, Тетово и Гостивар, а Куманово е со помал број на ПМ честички или под 50 на 100 микрограми. Под 50 ПМ иам вечерва во Струмица, Кавадарци, Кочани, Кичево.

Можеби ќе ве интересира

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи